День вишиванки на кафедрі слов’янської філології

Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення – щороку в третій четвер травня. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка (З Вікіпедії).

Цьогоріч свято відзначали 21 травня.

Доценти кафедри слов’янської філології Подлевська Неля Володимирівна та Торчинська Наталія Миколаївна взяли участь у міжвузівській онлайн-конференції «Україно моя вишивана: етнокультурний та освітньо-виховний потенціал української вишиванки», присвяченій Всесвітньому дню вишиванки. Конференція відбулася 21 травня (початок о 12 годині) за ініціювання Асоціації навчально-методичних, науково-навчальних та науково-дослідних лабораторій закладів вищої освіти України.

У конференції взяли участь понад 200 осіб з різних куточків України та з-за кордону (програма конференції додається).

Подлевська Неля Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету взяла участь у конференції з доповіддю «Вишиванка як національний символ у міжкультурній комунікації».

Торчинська Наталія Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету взяла участь у конференції з доповіддю «Стереотип української вишиванки в сучасному українському медіапросторі».

Студенти спеціальностей «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» та «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» та викладачі кафедри слов’янської філології взяли участь у створенні відеоролика «Краса – вишиванка!».

Запрошуємо до перегляду відео:

Дякуємо всім охочим – і творчим викладачам, і креативним студентам – за створення піднесено-емоційного святкового настрою, активну участь у науковій та організаційній діяльності кафедри, збереження і примноження національних традицій!

Інформація кафедри слов’янської філології