Магістранти-полоністи – переможці Всеукраїнського конкурсу «Opowiem Ci o wojnie…»

9 листопада 2024 року в Києві відбулося вручення нагород переможцям Всеукраїнського конкурсу «Opowiem Ci o wojnie…», проведеного з ініціативи Сенату Республіки Польща над Польщею та поляками за кордоном (Senat Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą) 2024 р.

Цей конкурс, що мав на меті дати молодим людям можливість висловити свої думки про війну та її вплив, привернув увагу учасників з усієї України. Було подано 40 робіт, із-поміж яких журі обрало пʼять найкращих, відзначивши глибину їхніх переживань і творчий підхід.

Конкурс проходив у п’яти номінаціях «Фоторепортаж», «Репортаж презентація», «Репортаж відео», «Репортаж діти» і «Репортаж молодь». У кожній номінації було обрано найкращі роботи і визначено переможців. Отримати нагороди могла молодь польського походження до 35 років або вихователі зі своїми дітьми. Учасники інших вікових категорій отримали пам’ятні відзнаки та подяки.

Активну участь у конкурсі взяли і магістрантки кафедри слов’янської філології, які навчаються на ОПП «Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська».

Серед переможців – Тетяна Коробенко (гр. ФППмз-23), яка виборола перше місце в категорії «Репортаж діти», та Світлана Буланова (гр. ФППм-24), яка посіла друге місце в категорії «Репортаж молодь».

Магістрантка групи ФППм-23 Катерина Скочеляс, віцепрезес Dom Polonia w Kijowie, організувала своє товариство та разом із ними також взяла участь у конкурсі. Завдяки наполегливій праці та відданості товариство здобуло п’ять із сорока пам’ятних відзнак і подяк. Згодом самі роботи мають бути опубліковані у газеті «Dziennik Kijowski».

Катерина Скочеляс (гр.ФППм-23) зазначила: «Конкурс був дуже важким, тому що торкався кожного з нас, заставляв ще раз повернутися на початок війни і поділитися особистим досвідом, роздумами та рефлексією. Коли діти розповідали про пережиті емоції перших днів війни,\ або дорослі зачитували дитячі спогади, в усіх присутніх у залі були сльози на очах».

Конкурс показав важливість голосів молоді, які розповідають про війну через особистий досвід і роблять їхні історії почутими.

Фото Маргарита Бухера.

Додаткову інформацію можна знайти за покликаннями:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0vMvkderyru1vDBdgvjhkSU7qXG31vZ4gi4WuDstm8XekJBhTc6RFdYn5SCwSatQ2l&id=100064907193749

Інформація кафедри слов’янської філології