Участь викладачів кафедри слов’янської філології ХНУ у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Проблемні питання нової редакції Українського правопису»

Зазначена конференція відбулася 25-26 червня 2020 року у Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка у м. Кропивницькому.

Зосереджено увагу учасників конференції було на питаннях: історії українського правопису; нової редакції українського правопису; методики впровадження нової редакції українського правопису 2019 року в освітній процес.

Конференція відбулася через рік після того, як офіційно новий правопис став чинним і набув статусу юридичного кодексу.

Науковці з усієї України обговорили історичні та сучасні аспекти функціонування правопису, звернули увагу на проблеми внормування сучасної української літературної мови, на закінчення відмінків іменників, на проблеми реформування українського правопису, на систему формування орфографічних умінь в учнів на уроках української мови та інші методичні питання, пов’язані з українським правописом.

Яскраві виступи М. С. Скаба (Чернівці), О. М. Горошкіної (Київ), О. Ю. Зелінської (Умань), С. Л. Ковтюх (Кропивницький), В. В. Денисюка (Умань), Л. М. Колібаби (Київ) допомогають відчути власну співпричетність до важливих процесів редагування Українського правопису.

У роботі конференції взяли участь викладачі кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету: І. В. Горячок, Н. М. Торчинська, Л. В. Терещенко та завідувач кафедри Н. В. Подлевська.

Теми доповідей на конференції:

Подлевська Н. В., кандидат педагогічних наук, доцент – «Порівняльний аналіз нововведень українського правопису в процесі викладання дисципліни «Методика навчання української мови»;

Торчинська Н. М., кандидат філологічних наук, доцент – «Особливості відмінкових закінчень власних назв у родовому відмінку однини»;

Терещенко Л. В., старший викладач – «Проблемні питання складних назв із дефісом у зв’язку зі змінами в українському правописі 2019 року»;

І. В. Горячок, кандидат педагогічних наук, доцент – «Специфіка творення фемінітивів».

Другого дня конференції обговорили проєкт ухвали конференції, основні дискусійні моменти, пов’язані з «Українським правописом» 2019 р.

Дякуємо організаторам конференції за професійний рівень її проведення, за можливість взяти участь в обговоренні тематики, за визначення перспектив подальших досліджень.