Кафедра слов’янської філології 7 жовтня провела зустріч студентів-полоністів, викладачів кафедри зі стипендіатами програми NAWA (Польща).
Участь у зустрічі взяли понад 50 осіб.
У 2019-2020 році студентки (бакалаврат і магістратура) спеціальності «Філологія (Слов’янські мови і літератури, переклад включно), перша – польська» Тонкошкура Вікторія, Колодко Каміла, Старух Аліна, Глуцька Марина, Чорноус Вероніка, Коростіль Юлія, Атаманчук Вікторія, Дроник Дарина навчалися у закладі вищої освіти Panstvova Wyzsza Wschodnioeuropejska Szkola w Przemyslu за спеціальністю «Filologia Polska. Media – Jezyk – Kultura».
Стипендіатки розповіли про те, які курси їм було запропоновано опановувати у польському ЗВО, які технології та методи навчання застосовували польські викладачі, як проводили вільний час тощо.
Згадували навчання із вдячністю – тому що було цікаво, тому що панувала на заняттях атмосфера доброзичливості, поваги, взаємодопомоги. Особливу цікавість у стипендіаток викликали курси, орієнтовані на практичну професійну діяльність, причому сучасну – це курси, на яких навчали створювати і вести сайти, виконувати функції рерайтера, копірайтера, редактора контенту, робити професійні фото тощо. Цікаво було виконувати домашні завдання у вигляді різноманітних проєктів. З гордістю звітували стипендіатки про оцінки, отримані у польському ЗВО – відмінні.
Учасники зустрічі почули розповіді про цікаві екскурсії, подорожі, які організовували для іноземних студенток викладачі університету, представники агенції NAWA, про подорожі самостійні.
Шкода було тільки того часу, який довелося провести у карантині. Адже Covid-19 вніс корективи і в їхнє навчання.
Але стипендіатки дуже вдячні і польським викладачам, і кафедрі слов’янської філології, зокрема старшому викладачеві Серковій Юлії Іванівні (яка була керівником їхнього навчання за стипендіальною програмою), за таку гарну можливість – навчатися за кордоном, опанувати польську мову безпосередньо в автентичному мовному середовищі (що є дуже важливим для студентів як майбутніх філологів-полоністів!), познайомитися з польськими студентами, із жителями польських міст тощо.
Усі присутні викладачі і студенти ставили багато запитань стипендіатам програми: і про навчання за кордоном, і про порівняння української та зарубіжної освіти, і про навчальні плани спеціальності, і про результати набуття освітніх компетентностей тощо. Серкова Юлія Іванівна розповіла про умови участі у стипендіальній програмі на перспективу: найосновніше – успішно навчатися та бути мобільним! Студенти залишилися сповнені надій на участь у наступних