Участь доцента кафедри Нелі Подлевської як спікера у курсі підвищення кваліфікації “Міждисциплінарність у викладанні” ГО “Прогресильні”

ГО «Прогресильні» організувала й провела безкоштовний онлайн-курс підвищення кваліфікації «Міждисциплінарність у викладанні: майстерклас від Острівців Прогресильності Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Західноукраїнського національного університету та Хмельницького національного університету».

Курс триває із 27 січня до 6 лютого 2025 року.

31 січня у ролі спікера на майстеркласі виступила декан гуманітарно-педагогічного факультету, кандидат педагогічних наук, доцент Неля Подлевська із темою «Культура мови у корпоративній комунікації».

Неля Подлевська – український філолог, автор сертифікатних програм з української мови для підвищення кваліфікації державних службовців та педагогічних працівників, ведуча (раніше) рубрик серії телепередач «Рідна мова» на ХОДТРК, присвячених культурі мовлення, автор дисертації з проблем формування культури спілкування, викладач дисциплін і автор наукових праць, серед яких присвячені формуванню культури мови, іміджу керівника та корпоративної комунікації, опонент дисертацій, присвячених мовним питанням.

До участі у майстеркласі долучилися понад 250 науково-педагогічних працівників з усієї України.

Під час майстеркласу розглядалися питання корпоративної культури в організації, зокрема комунікації як складника корпоративної культури; актуальні навички і професії, що будуть затребувані у 2025-2030 роках; роль спілкування для успішної соціалізації особистості; дотримання мовного законодавства учасниками освітнього процесу; кроки досягнення високого  рівня культури мови, мовлення і спілкування як складника корпоративної комунікації; деякі аспекти усного та письмового спілкування, зокрема онлайн-спілкування у корпоративній культурі, приклади ділового листування, усунення граматичних і стилістичних помилок тощо.  

На завершення зустрічі відбулося жваве обговорення питань, які цікавили учасників майстеркласу (слововживання, мовленнєвої культури, варіативності в українській мові, культури спілкування та мовленнєвого етикету тощо).

Понад третина учасників висловила свої подяки у чаті та озвучили під час зустрічі.

Звісно ж, матеріал, розглянутий під час зустрічі, не є вичерпним, а лише основним окресленням проблем, які потрібно щоразу вирішувати, працюючи над підвищенням власного рівня мовної культури. Тож такі заходи матимуть продовження.

Вебінар можна переглянути у записі, який зберігається у спікерки Н.Подлевської.

Щира подяка ГО «Прогресильні» за запрошення до участі, можливість поділитися знаннями, обмінятися досвідом та збагатитися позитивними емоціями і мотивацією до продовження доброї справи!