Цифровізація освітнього процесу: інтерактивний контент у модульному середовищі

11 квітня 2025 року викладачі кафедри слов’янської філології взяли участь в освітньому вебінарі «Цифровізація освітнього процесу: інтерактивний контент в модульному середовищі», організованому Центром післядипломної освіти ХНУ. Спікер вебінару – Віктор Лисак.

Викладачі ХНУ досить активно використовують MOODLE як інструмент організації навчального контенту. Віктор Лисак нагадав про можливість застосування у навчальному процесі таких активностей, як Форум, Урок, Анкети, Тести тощо.

Зосередив увагу Віктор Лисак на новому інструменті H5P, який було додано внаслідок модернізації платформи MOODLE.

Інструмент H5P у MOODLE – це потужний інтерактивний конструктор контенту, який дозволяє створювати, вбудовувати та використовувати різноманітні типи навчальної активності без потреби у програмуванні. Його головна мета – зробити навчальний процес більш динамічним, цікавим та інтерактивним.

Основні характеристики активностей H5P у MOODLE

Інтерактивність: H5P дозволяє створювати контент, з яким студенти можуть взаємодіяти напряму – клікаючи, відповідаючи, перетягуючи тощо. Це можуть бути:

  • вікторини;
  • перетягування відповідей (drag & drop);
  • відео з інтерактивними вставками (питання, посилання, пояснення);
  • презентації;
  • хронологічні шкали;
  • кросворди та головоломки.

Оцінювання: більшість H5P-активностей можна інтегрувати в систему оцінювання Moodle. Тобто результати виконання автоматично фіксуються в журналі оцінок курсу (якщо H5P додано як активність, а не як елемент сторінки чи мітки).

Мультимедійна підтримка: інструмент підтримує роботу з текстом, зображенням, відео та аудіо. Це дає змогу створювати різноманітні формати контенту, адаптовані до стилів навчання різних студентів.

Мобільність та адаптивність:H5P контент є адаптивним: він добре виглядає як на комп’ютерах, так і на мобільних пристроях.

Повторне використання:H5P-файли можна експортувати та імпортувати між різними курсами або навіть іншими платформами, які підтримують H5P (наприклад, WordPress чи Drupal).

Легкість створення: редактор інтуїтивно зрозумілий. Навіть викладачі без технічного досвіду можуть створювати інтерактивний контент за кілька хвилин.

Приклади активностей H5P у MOODLE

Тип H5P-контентуОпис
Interactive VideoВідео з інтерактивними питаннями, текстами, зображеннями
Course PresentationСлайд-шоу з інтерактивними елементами
Quiz (Multiple Choice)Тестові завдання з вибором відповіді
Drag and DropПеретягування слів або зображень
Fill in the BlanksЗавдання на заповнення пропусків у тексті
TimelineВізуальне представлення подій у хронологічному порядку
Image HotspotsЗображення з активними зонами, які відкривають підказки чи пояснення

Матеріал досить цікавий для викладачів. Він допоможе організувати контент MOODLE таким чином, що процес навчання стане цікавішим, активнішим, сучаснішим. А це, безсумнівно, вплине на якість навчання.

Інформація кафедри слов’янської філології