![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20220221.jpg)
21 лютого у всьому світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято започаткували у листопаді 1999 року на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі з метою підтримки мови як ознаки культурної приналежності особи.
Щороку 21 лютого цьому святу надається особливого значення, оскільки розуміємо, що для кожної свідомої людини означає її рідна мова. З історією свята, метою і завданнями його відзначення можна ознайомитися із різних джерел. Традицією стало й відзначення свята на кафедрі слов’янської філології Хмельницького національного університету:
● Міжнародний день рідної мови (2014 рiк)
● 21 лютого – Міжнародний день рідної мови (2016 рiк)
● Участь студентів-полоністів у відзначенні Міжнародного дня рідної мови (2019 рiк)
● Міжнародний день рідної мови на кафедрі слов’янської філології (2021 рiк)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20220221-10-1024x486.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20220221-11-1024x469.jpg)
Цього року також студенти спеціальностей кафедри доєдналися до відзначення Міжнародного дня рідної мови, презентувавши свої ідеї.
Студенти 1 курсу ФППА-21 освітньої програми «Польська мова та література, друга мова – англійська» підготували мотиваційний плакат про цінність рідної мови та значення для власного розвитку вивчення інших мов.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20220221-14-892x1024.jpg)
Студенти 1 курсу СОП-21 освітньої програми «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» підготували також мотиваційний плакат про необмежені можливості пізнання рідної мови.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20220221-16-1024x469.jpg)
Студенти 2 курсу СОП-20 освітньої програми «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» підготували флешмоб «Вивчайте, любіть свою мову!»
Студенти-магістранти 1 курсу ФПРмз-21 освітньої програми «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» зі своїми вихованцями також мали можливість організувати відповідні заходи на місці роботи до свята:
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20220221-20-1024x639.jpg)
Дякуємо усім, хто долучився до відзначення Міжнародного дня рідної мови та взяв активну участь у заходах, приурочених до цього дня!
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20220221-22-1024x465.jpg)
Додаткова інформація на сайті ХНУ: https://www.khnu.km.ua/root/page.aspx?r=8&p=31035
Інформація кафедри слов’янської філології