18 травня 2022 року відбулася онлайн-зустріч із викладачами Львівського університету імені Івана Франка Оксаною Лозинською та Кристиною Миколайчук. Тема вебінару стосувалася викладання польської мови як іноземної в українському середовищі.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1368.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1369.png)
У першій частині вебінару обговорено правильність польської фонетичної вимови українців, аналіз відмінностей у вимові схожих звуків в обох мовах та труднощі, з якими стикаються українці у процесі вивчення польської мови.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1370.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1371.png)
Були продемонстровані підручники українського та польського видання, в яких представлена польська вимова, фонетика, граматика та вправи.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1372.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1373.png)
У другій частині вебінару обговорено викладання польської лексики в українському середовищі. Висвітлені складні напрямки у викладанні лексичного ресурсу польської для українців. Продемонстровані пастки, які вказують на проблеми міжмовної гомонії, багатозначність перекладу слів.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1374.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1375.png)
У цій частині вебінару також представлені словники, що полегшують викладачам та студентам визначити правильність написання та перекладу слів.
По закінченні вебінару учасникам видано сертифікати про участь та набуття відповідних професійних компетентностей.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1376.png)
Для нас, як майбутніх викладачів – філологів-полоністів, важливими є отримані знання, набуті вміння й навички, що розширюють і доповнюють професійні компетентності, отримані під час вивчення нами обов’язкової дисципліни «Методика викладання польської мови і літератури у ЗВО» та інших полоністичних дисциплін.
Марія Микулич, магістрантка спеціальності
«Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська»