Щорічно 25 травня в Україні відзначають День філолога. Звісно ж, професійним його вважають усі філологи, зокрема й викладачі кафедри слов’янської філології та здобувачі вищої освіти кафедри – майбутні філологи.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1213.png)
Філологія – одна з найцікавіших наук, яка включає в себе цілу сукупність наукових напрямів, що вивчають нашу багату культурну спадщину, виражену як в літературній творчості, так і в мовній культурі. Любов до слова, а саме так з давньогрецької перекладається поняття, стала добрим фундаментом для багатьох студентів та викладачів філологічних спеціальностей.
![](https://ksf.khnu.km.ua/fs/2/20220526-4.jpg)
На кафедрі слов’янської філології цей день викладачі і студенти відзначали проведенням лінгвістичного брейн-рингу «Ми любимо філологію». Організувала й провела захід, за участі викладачів та здобувачів вищої освіти кафедри, відповідальна за організаційно-виховну діяльність на кафедрі кандидат педагогічних наук, доцент Інна Горячок.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1214.png)
Із вітальним словом з нагоди свята звернулися до студентів завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент Неля Подлевська та декан гуманітарно-педагогічного факультету, кандидат філологічних наук, доцент Людмила Станіславова.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1215.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1216.png)
Для участі у заході було організовано дві команди: «Першокурсники», у складі якої були: Семенович Катерина, Федорчук Ірина, Бойко Анастасія, Москаленко Анни, Мельник Олександра, Халецька Анастасія та «Старшокурсники» , у складі якої: Карапозюк Уляна, Козоріз Максим, Колоднюк Вікторія, Ленська Дарія, Галган Катерина, Смик Ольга. Це здобувачі освіти спеціальностей: «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» та «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» .
Учасникам було запропоновано 7 турів із різноманітними завданнями на знання з сучасної української літературної мови. Родзинкою стала жартівлива перерва, на якій було представлено жарти від філологів та про філологів. Зі значною перевагою у балах здобула перемогу команда «Першокурсники», що стало приємною несподіванкою.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1217.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1218.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1219.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1220.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1221.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1222.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1223.png)
Приємним завершенням заходу було побажання для філологів за абеткою від Інни Горячок. Слова подяки за організований захід висловили студенти Бойко Анастасія та Смик Ольга.
Із відеозаписом заходу можна ознайомитися у відеотеці кафедри.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1225.png)
ФІЛОЛОГАМ
Філологи – люди незвичні,
З окремою групою крові,
Що мову свою фанатично
Плекають у чистій любові,
Бур’ян завжди полють словесний,
Що підло трапляється всюди…
Вони не прибульці небесні.
Філологи – просто люди,
Що в мові не терплять фальші,
Цінують її вище злота
І дбають про неї завше,
Даруючи теплу турботу.
Ми нині їх радо вітаєм
Зі святом філологічним
І сіяти допомагаєм
Добре, розумне і вічне.
(Наталія Мельниченко)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1226.png)
День філолога – свято не лише тих, для кого ця наука є покликанням, професією чи діяльністю, але й усіх, хто любить Слово та розуміє його важливість; усіх, хто вивчає мову і навчає мови інших. Зі святом!
Інформація кафедри слов’янської філології