СПІВПРАЦЯ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІЗ РАДОЮ КУЯВСЬКО-ПОМОРСЬКОГО ВОЄВОДСТВА (ПОЛЬЩА)

Співпраця Хмельницького національного університету із Радою Куявсько-Поморського Воєводства розпочалася в квітні цього року, коли делегація ХНУ відвідала місто Торунь в рамках проведення фестивалю «Синтез мистецтв» в місті Бидгощ на запрошення керівництва Ради.

Під час візиту відбулася зустріч делегації Хмельницького національного університету з керівництвом Ради Куявсько-Поморського Воєводства. Українській делегації було представлено презентацію про Куявсько-Поморське Воєводство, розвиток бізнесу в регіоні, проекти, що реалізуються в культурній, економічній та науковій площинах.

Обговорено можливі шляхи подальшої співпраці між навчальними закладами двох регіонів. Професор Мацей Кротофіл із університету Миколая Коперніка розповів про історію міста Торунь. В свою чергу проректор з міжнародної роботи професор Йохна Микола Антонович передав найкращі вітання та слова подяки від ректора нашого університету Скиби Миколи Єгоровича та запросив від його імені польську делегацію відвідати Хмельницький національний університет.

30 листопада 2016 року на запрошення ректора ХНУ польська делегація на чолі з маршалком Куявсько-Поморського Воєводства Славоміром Копищем відвідала Хмельницький національний університет.

Візит розпочався зустріччю гостей із ректором Хмельницького національного університету професором Скибою Миколою Єгоровичем.

Вітаючи делегацію на славній Подільській землі, ректор подякував іноземним гостям за те, що знайшли час та можливість відвідати університет.

Він наголосив, що міжнародне співробітництво є одним із пріоритетів для нашого навчального закладу. «Cпівпраця з Польщею для нас особлива.

Ми сусіди і завжди підтримували гарні стосунки. Ваш приїзд на територію нашого краю для нас є дуже важливим, адже за останні п’ять років нашим університетом підписані Угоди про співпрацю з найбільшими навчальними закладами Куявсько-Поморського Воєводства. Спільна робота на науковій ниві наповнилася конкретним змістом і робить суттєвий внесок у розбудову дружніх відносин між Україною і Польщею. Нам дуже важливо розвивати співпрацю і надалі та перейняти Ваш досвід, щоб робити менше помилок в процесі інтеграції нашого навчального закладу в Європейський освітній простір», – відмітив ректор.

В свою чергу керівник польської делегації Славомір Копищ додав, що Польща завжди підтримувала і підтримуватиме прагнення України до Європейської інтеграції. У Польщі, яка є членом Євросоюзу, є великі досягнення в напрямку освіти і науки і, як зазначив пан Славомір, вони готові поділитися з українцями своїм досвідом, підказати, у якому напрямку слід просуватися, аби вже невдовзі українська освіта і наука могли досягти європейських стандартів.

Обговорювалася також реалізація спільних проектів в рамках наукового співробітництва нашого навчального закладу із університетами Куявсько-Поморського Воєводства в майбутньому.

Також польська делегація мала можливість відвідати Українсько-польський центр Європейської інтеграції, зустрітися з викладачами кафедри слов’янської філології та студентами спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно)», на якій вивчається польська мова.

Шановні гості мали можливість поспілкуватися зі студентами третього курсу спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)», у яких в той час відбувалося заняття з польської мови. Щемливим для душі польських гостей було вільне володіння студентами польською мовою та зацікавленість у співпраці з польськими студентами (програми обміну).

Директор Українсько-польського центру Європейської інтеграції доцент Поліщук Олег Степанович, завідувач кафедри слов’янської філології доцент Подлевська Неля Володимирівна, старший викладач Серкова Юлія Іванівна та старший викладач Сашко Ірина Сергіївна представили польській делегації результати розвитку польської мови у Хмельницькому національному університеті, зосередивши увагу на значенні Українсько-польського центру як лабораторії для навчання польської мови; на ролі міжнародних проектів, які реалізовувалися у Центрі та на кафедрі слов’янської філології, для професійного становлення фахівців; на систематичному проведенні Всеукраїнських олімпіад, диктантів, конкурсів з польської мови; на участі студентів спеціальності «Слов’янські мови та літератури (переклад включно)» у міжнародних конференціях та науковій діяльності.

Інформація Українсько-польського центру
Європейської інтеграції ХНУ