![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20181122-1.jpg)
«Практика завжди має бути побудована на хорошій теорії, ворота якої – перспектива» Леонардо да Вінчі
21 листопада 2018 року на кафедрі слов’янської філології магістрами 2 курсу денної та заочної форми навчання спеціальності «Філологія.
Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» проведено захист переддипломної педагогічної практики, що тривала протягом п’яти тижнів.
Педагогічна практика є одним із найважливіших аспектів у процесі професійного становлення студентів. Її метою є підготовка магістрантів до виконання функцій викладача, формування у майбутніх педагогів готовності до організації навчально-виховної роботи у закладах вищої освіти.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20181122-6-1024x482.jpg)
На захисті практики були присутні: завідувач кафедри доцент Н. Подлевська, доцент І. Горячок, старший викладач О. Дутковська та студенти, котрі із захопленням розповідали про результати своєї роботи у закладах вищої освіти, ділилися враженнями та емоційно розповідали про свої досягнення.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20181122-8-1024x519.jpg)
Під час проходження практики магістранти ознайомилися зі щоденною роботою викладачів (викладали дисципліни спеціальності на молодших курсах), виступили в ролі кураторів академічних груп, займалися виховною та профорієнтаційною роботою, переймали найкращий педагогічний досвід.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20181122-10-1024x567.jpg)
Майбутні фахівці показали належний рівень теоретико-методичної підготовки до реалізації професійних функцій викладача, продемонстрували сумлінність та творчий підхід до виконання поставлених на період проходження практики завдань, розповіли про труднощі, що виникли у процесі навчально-виховної роботи, а також запропонували свої рекомендації щодо вдосконалення організації педагогічної практики.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20181122-12-1024x587.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20181122-13-892x1024.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20181122-14-897x1024.jpg)
Керівники практики оцінили роботу кожного практиканта, проаналізували представлену документацію та надали корисні поради для майбутніх викладачів та перекладачів.
Підсумовуючи результати захисту, варто зазначити, що педагогічна практика магістрантів 2 курсу у ЗВО пройшла успішно та на належному методичному рівні. Наші магістранти отримали значний практичний досвід та показали гарну підготовку. Бажаємо їм подальших успіхів у філології – на педагогічній і перекладацькій ниві!
Інформація кафедри слов’янської філології