Відповідно до реалізації програми «Ласкаво просимо до Польщі», організованої та фінансованої Польським національним агентством академічних обмінів (NAWA) та в рамках проєкту під назвою «Гданський технологічний університет – сучасне та дружнє місце для іноземних студентів» завідувач кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету, кандидат педагогічних наук, доцент Неля ПОДЛЕВСЬКА взяла участь у міжнародній конференції «Welcome to Gdańsk Tech» (16-17 березня 2023 року у м. Гданськ (Польща)), що присвячена розвитку полоністики поза межами Польщі.
У своїй доповіді Неля ПОДЛЕВСЬКА представила результати навчання і вивчення полоністики у Хмельницькому національному університеті. Зокрема, зосередила увагу на освітніх програмах кафедри: «Польська мова і література, друга мова – англійська», «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))», «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», за якими здійснюється підготовка перекладачів із польської мови, учителів польської та української мов і літератур, викладачів польської мови і літератури. Особливу увагу присвятила ролі Українсько-польського центру європейської інтеграції як лабораторії навчання польської мови, де відбувається навчання з усіх полоністичних дисциплін, який є місцем відвідування польських делегацій, та який виконує функцію посередника в українсько-польських відносинах ХНУ. Завідувач кафедри розповіла про навчально-методичне та матеріально-технічне забезпечення спеціальностей, яке в основному здійснено за рахунок міжнародних українсько-польських проєктів, які реалізовувала кафедра у співпраці із польськими фундаціями, за підтримки Канцелярії Президента Республіки Польщі, Міністерства закордонних справ Польщі та ін. Підкреслила важливість наукової діяльності студентів і викладачів, їхню участь у міжнародних конференціях, які організувала кафедра в університеті, доповіді на міжнародних та всеукраїнських конференціях, присвячених розвитку полоністики, написання наукових робіт, статей, друк їх у кафедральному збірнику «Славістичні студії: лінгвістика, літературознавство, дидактика». Зосереджено увагу на проведенні олімпіад, конкурсів, диктантів, міжнародних щорічних практиках, літніх мовних школах, студентських заходах, спрямованих на розвиток полоністики у Хмельницькому національному університеті, а також співпрацю із закладами вищої освіти та загальної середньої освіти у підготовці майбутніх фахівців та профорієнтації майбутніх здобувачів. Загалом доповідь та обговорення тривали пів години, які викликали жвавий інтерес та зацікавлення у присутньої аудиторії.
У відповідь на представлені результати розвитку полоністики у Хмельницькому національному університеті, організаторами міжнародної конференції запропоновано налагодження взаємозв’язків із Гданським політехнічним університетом, а також Гданським університетом (де вивчається полоністика) через студентську та викладацьку співпрацю, участь у проєктах ERASMUS, NAWA та Uczelni Fahrenheita у рамках консорціуму польського та українського університетів.
Щиро дякуємо за можливість представити досягнення кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету щодо розвитку полоністики в Україні на міжнародному рівні. Сподіваємося на продовження співпраці!
Інформація кафедри слов’янської філології