![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191109.jpg)
9 листопада визнано офіційним святом указом Президента України від 6 листопада 1997 року. Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Колись навіть дітей віддавали до школи саме в цей день, після служби в церкві, де молилися та просили в Нестора-літописця, аби благословив майбутніх учнів.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191109-3.jpg)
Уже стало гарною традицією у Хмельницькому національному університеті відзначати День української писемності та мови низкою заходів.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191109-6.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191109-7.jpg)
9 листопада всі охочі, зокрема студенти-філологи спеціальностей «Українська мова і література» та «Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська», студенти-іноземці, викладачі кафедр української філології та слов’янської філології писали Радіодиктант національної єдності.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191109-9.jpg)
Після диктанту для студентів було проведено брейн-ринг «Чи знаєш ти українську мову», питання до якого підготував завідувач кафедри української філології М. М. Торчинський.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191109-12.jpg)
Гра захопила усіх, оскільки питання переважно були спрямовані на визначення загального лінгвістичного рівня. Участь у грі взяли студенти-філологи спеціальностей «Українська мова і література» та «Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», причому як стаціонарної, так і заочної форм навчання (магістри-заочники).
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191109-14.jpg)
Група ФПР-18-1
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191109-16.jpg)
Група СОУ-19-1
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191109-18.jpg)
Збірна ФПР-16-1, ФПРм-19-1, ФПРм-18-1
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191109-20.jpg)
Збірна ФУМм-18-1, ФУМм-19-1, ФПРмз-19-1
Перемогу здобула команда «Сови» (збірна ФУМ-16-1 і СОУ-16-1).
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191109-23.jpg)
Усім командам вручили смачні призи.
Ще раз вітаємо всіх зі святом – Днем української писемності та мови! Бережімо, плекаймо, цінуймо і розвиваймо нашу рідну українську мову!
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191109-26.jpg)
Інформація кафедр слов’янської філології та української філології