Відзнака Міністерства освіти і науки України

30 січня 2020 року на засіданні вченої ради Хмельницького національного університету ректором університету Скибою Миколою Єгоровичем було вручено Подяку Міністерства освіти і науки України завідувачеві кафедри слов’янської філології Подлевській Нелі Володимирівні.

Нагородження Подлевської Н. В. відбулося відповідно до наказу МОН України від 09.01.2020 року «Про нагородження педагогічних та науково-педагогічних працівників» та з метою подяки за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність.

Неля Володимирівна Подлевська, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри слов’янської філології ХНУ, педагог із 27-річним стажем.

За період роботи на посаді завідувача кафедри слов’янської філології показала себе як досвідчений та компетентний керівник (кафедра нагороджена 7 грамотами ХНУ: за високі результати у рейтинговій оцінці НПП університету, науково-дослідній роботі (2013, 2014, 2015, 2016, 2018, 2019 рр.), за вагомі здобутки у реалізації міжнародних проектів та значний внесок у забезпечення високого міжнародного визнання університету (2015 р.) та особистий рейтинг завідувача кафедри).

Під керівництвом Подлевської Н. В. кафедра 6 разів вигравала міжнародні гранти і ставала виконавцем 6 міжнародних українсько-польських проектів спільно з Товариством «Інтеграція Європа-Схід», «Допомога полякам на Сході» (Польща), фінансованих Міністерством закордонних справ Польщі, результатом чого є поповнення навчально-методичної та матеріальної бази ХНУ, здійснення міжнародної організаційно-методичної та наукової діяльності, проведено 4 міжнародні науково-практичні конференції, за результатами яких видано збірники наукових праць. Кафедрою започатковано щорічне видання збірника наукових праць «Славістичні студії: лінгвістика, літературознавство, дидактика» (6 видань).

За ініціативи Подлевської Н. В. у 2017 р. відкрито магістратуру за спеціальністю «Філологія (Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», а у 2018 році відкрито нову спеціальність «Середня освіта (Польська мова і література)».

Подлевська Н. В. постійно підвищує кваліфікацію з методики викладання філологічних дисциплін (2013, 2015, 2017, 2019 рр.). Проходила міжнародні стажування з методики викладання польської мови у м. Кельце, Люблін, Краків (Польща, 2013, 2014, 2017, 2018 рр.).

Здійснює керівництво науковою діяльністю здобувачів наукового ступеня кандидата педагогічних наук. Є автором близько 70 наукових, навчально-методичних праць у галузі методики викладання української та польської мов, учасником понад 80 науково-практичних конференцій різних рівнів, експертом та опонентом кандидатських дисертацій із педагогічних спеціальностей. Багато років голова журі секції «Українська мова» конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН України (м. Хмельницький), предметної комісії з української мови МАН (Хмельницька обл.), олімпіад та конкурсів з української та польської мов.

На громадських засадах є головою Бібліотечної ради ХНУ. Веде активну діяльність з підвищення рівня культури спілкування студентів (учасник понад 30 передач «Рідна мова» та «Джерела» Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії «Поділля-центр» з тем формування культури спілкування, мовленнєвого етикету, розвитку комунікативних здібностей студентів). Н. В. Подлевська є здібним науковцем та вмілим педагогом, що забезпечує високий рівень підготовки сучасних фахівців із філології.

Колектив кафедри слов’янської філології щиро вітає свого завідувача із заслуженою нагородою – Подякою МОН України – та бажає подальших успіхів на професійній ниві, здобуття високих вершин, реалізації сучасних завдань і планів у розвитку кафедри слов’янської філології, досягнення нових перспектив, здійснення бажань і мрій!