Академічна студентська мобільність – це завжди нові можливості!

Я – студентка-третьокурсниця Хмельницького національного університету, навчаюся на кафедрі слов’янської філології за спеціальністю «Філологія (Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська)».

Одразу хочу сказати, що я безмежно рада, адже доля склалася таким чином, що я вступила на навчання саме на омріяну спеціальність. А ще мені дуже пощастило зустріти викладачів-професіоналів кафедри слов’янської філології, яка є випускаючою для нашої спеціальності. Мені навіть важко виділити когось окремо, бо з гарного і доброго обирати найкраще завжди важко.

Хочу поділитися з вами ще однією можливістю, яку я отримала завдяки своїм досягненням у навчанні, а також через співпрацю кафедри слов’янської філології ХНУ із Вищою державною східноєвропейською школою в Перемишлі (це Польща), ну і звісно ж через програму академічної мобільності студентів Фундації NAWA (Польща).

Вже близько року я навчаюся в Державній вищій східноєвропейській школі в Перемишлі як стипендистка програми NAWA. Хотіла б розповісти про те, що мені сподобалося під час навчання у цьому університеті.

У першу чергу – це великий перелік дисциплін, серед яких можна було обирати й ті, які орієнтовані на забезпечення спеціальності (я вивчала полоністику), і ті, які пов’язані з особистими вподобаннями, зацікавленнями, з баченням майбутніх перспектив працевлаштування.

Також мені сподобалося те, що навчання в університеті спрямоване на практичне застосовування знань. Викладачі намагалися не лише подавати теоретичний матеріал, а й завжди демонстрували, як отримані знання можна застосовувати на практиці. Скажімо, на заняттях із журналістики ми мали змогу відвідати редакцію газети та побачити, як відбирається та редагується матеріал, як його готують до видання.

З приємністю згадую про наших викладачів. Вони завжди були доброзичливими, ставилися до нас із повагою, намагалися на кожному занятті зацікавлювати нас, використовуючи різні види завдань.

У цілому заняття пізнавальні. Для кожної дисципліни ми самостійно виконували окремий проєкт. І саме така робота допомагає розвиватися різнобічно. Ми випробовували себе в різних видах діяльності: від створення власної Інтернет-сторінки до укладання підручника для вивчення польської мови, від написання статей для газети до створення реклами певного продукту.

Кожного заняття ми отримували багато нової інформації яка, я впевнена, буде корисною нам у нашій майбутній професійній діяльності.

Також в університеті часто проводилися різноманітні курси, тренінги, майстер-класи. Ми, стипендіати NAWA, теж мали можливість відвідувати їх. На одному з курсів ми дізналися про тонкощі тайм-менеджменту, про те, як стати більш продуктивним, як кожного дня мотивувати себе та розвивати в собі лідерські якості.

Зараз, у зв’язку з пандемією, ми навчаємося дистанційно. Викладачі Державної вищої східноєвропейської шволи в Перемишлі, як і викладачі Хмельницького національного університету, проводять лекції онлайн, надсилають нам завдання. Всі намагаються підтримувати нас, мотивувати та заохочувати до навчання у таких нелегких умовах. Завжди готові нам допомогти, коли виникають якісь труднощі. Перевагою у Хмельницькому національному унівесритеті є наповнене модульне середовище, у якому ми завжди можемо знайти необхідну для наших дисциплін інформацію. Це дуже зручно!

Я впевнена – участь у стипендіальній програмі NAWA подарувала мені багато нових знань, приємних вражень та спогадів. Також я набула досвіду навчання в іншій країні, мова якої є основою моєї майбутньої професії, я удосконалила свої знання з польської філології, я стала по-справжньому самостійною. І я вдячна Державній вищій східноєвропейській школі в Перемишлі, а також моєму рідному Хмельницькому національному університету, кафедрі слов’янської філології, яка не лише турбується про навчання своїх студентів, а й про надання їм можливості скористатися правом на академічну мобільність!

Віта Тонкошкура
студентка спеціальності «Філологія (Слов’янські мови і літератури (переклад включно),
перша – польська)»
у Хмельницькому національному університеті.
За програмою академічної мобільності – студентка спеціальності
«Filologia polska», Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu