16 травня 2016 року у Хмельницькому національному університеті за сприяння кафедри слов’янської філології відбулося тестування на знання польської мови серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів та студентів Хмельницького національного університету, приурочене до Дня Європи в Україні (21 травня) та Дня філолога (25 травня).
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-128.png)
Організатором заходу стала старший викладач кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету, голова Хмельницького відділу Спілки поляків України та голова об’єднання учителів польської мови у Хмельницькому Юлія Іванівна Сєркова.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-129.png)
З вітальним словом до учасників тестування звернувся голова комісії, відомий полоніст, автор багатьох підручників з навчання польської мови як іноземної, кандидат філологічних наук Єжи Ковалєвскі (Польща) та Барбара Бурска – волонтер-викладач польської мови (Польща).
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-130.png)
У тестуванні взяли участь 31 учень загальноосвітніх навчальних закладів міста Хмельницького та Хмельницької області. Учасникам було представлено завдання різного типу та рівня складності. Тим, хто впорався з усіма завданнями, буде вручений сертифікат на знання польської мови.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-131.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-132.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-133.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-134.png)
У Хмельницькому національному університеті вивченню польської мови приділяється багато уваги. Цьому сприяє діяльність Українсько-польського центру європейської інтеграції (директор Олег Поліщук), який координує розвиток найрізнобічніших зв’язків між українськими і польськими студентами, науковцями, представниками урядових і громадських організацій. І, звичайно, основним осередком вивчення польської мови є кафедра слов’янської філології (завідувач Неля Подлевська), яка готує фахівців за спеціальністю «Філологія. Переклад (польська мова)».
Тож усіх, хто цікавиться польською мовою і літературою, історією та культурою, запрошуємо до навчання за згаданою спеціальністю на гуманітарно-педагогічний факультет ХНУ!
Інформація кафедри слов’янської філології ХНУ