Дедалі більше зростає інтерес української молоді до польської мови

Враховуючи регіональні особливості Поділля, на гуманітарно-педагогічному факультеті три роки тому відкрито новий напрям підготовки фахівців – «Філологія. Переклад (польська, російська мови)». Відповідно, створено і кафедру слов’янської філології, яка забезпечує навчання на цьому напрямі. Звичайно, нові спеціальності вимагають нових знань від викладачів, прогресивних методів навчання і новітніх методик забезпечення навчального процесу. Тому викладачі кафедри завжди в активних наукових, методичних, методологічних пошуках.

Навесні уся кафедра з ентузіазмом включилася у співробітництво з проектом «Розвиток польської освіти в Україні через підтримку кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету», наданого Міністерством закордонних справ Польщі у рамках гранту «Співпраця в галузі громадської дипломатії у 2014 році». Однією із умов виконання проекту було вивчення польської мови та забезпечення основ методики викладання польської мови. Тому влітку цього року польські колеги-викладачі приїхали до ХНУ з тижневим курсом лекцій і практичних занять для викладачів кафедри. А уже у жовтні викладачі кафедри слов’янської філології з відповідним візитом відвідали м. Кельце у Польщі для отримання другої частини знань.

На час перебування в Кельцах нас чекали цікаві й корисні зустрічі, лекції, майстер-класи, методичні семінари. Так, пані Ева Каліта поділилася методиками викладання мови польської як іноземної для різних вікових категорій: дітей та дорослих.

З жвавістю брали участь у різних формах інтерактивного навчання польської мови, переймаючи на свій досвід методичні новації.

Обговорювали почуте й побачене, ділилися враженнями й емоціями від одержаних знань навіть під час перерви.

Радо приймали нас і в Католицькій школі-ліцеї Кельце, де відвідали уроки польської мови і в початковій школі, і в старшій школі, ознайомившись не лише з технологіями проведення мовних уроків у Польщі, але й зі структурою і традиціями навчального закладу.

Для нас був проведений і прекрасний майстер-клас з використанням новітніх ІТ-технологій у навчальному процесі.

Знаковою була зустріч із Ришардом Білацьким – координатором Регіонального бюро Воєводства Свєнтокшицького в Брюселі і колишнім Консулом Польщі у Львові та Віталієм Максименком – Генеральним консулом України у Кракові, які були приємно вражені плідною співпрацею Товариства «Інтеграція Європа-Схід» із науковцями ХНУ. «Ми всі можемо багато зробити разом – продовжити історію зближення», сказав Консул. Зі словами подяки від української делегації Польському Уряду за встановлення діалогу культур і народів, створення проектів для спільної діяльності науковців двох країн виступив проректор з міжнародних зв’язків ХНУ професор Микола Йохна.

Велике враження на нас справив Музей Народної Пам’яті у старій келецькій в’язниці, присвячений важким рокам (1939-1956), коли було переслідувано поляків німецьким гестапо, радянським НКВД і Урядом Безпеки ПНР.

У Кельце особливе ставлення до природи. На території міста є 5 природних заповідників, а в найближчій околиці знаходиться Свєнтокшицький Народний Парк, що зберігає гірські соснові ліси і кам’янисті схили.

Загалом час пролетів непомітно, але, безперечно, з користю для обох сторін – учасників проекту. Кельце зустріло нас теплом природи і теплом людських сердець.

Тож сподіваємося на подальшу наукову, педагогічну, культурну й освітню співпрацю з польськими колегами, на обміни студентами тощо.

Старший викладач кафедри слов’янської філології
Людмила Терещенко