День філолога відзначено на кафедрі слов’янської філології

Щорічно 25 травня в Україні відзначають День філолога. Звісно ж, професійним його вважають усі філологи, зокрема й викладачі кафедри слов’янської філології та здобувачі вищої освіти кафедри – майбутні філологи.

Філологія – одна з найцікавіших наук, яка включає в себе цілу сукупність наукових напрямів, що вивчають нашу багату культурну спадщину, виражену як в літературній творчості, так і в мовній культурі. Любов до слова, а саме так з давньогрецької перекладається поняття, стала добрим фундаментом для багатьох студентів та викладачів філологічних спеціальностей.

На кафедрі слов’янської філології цей день викладачі і студенти відзначали проведенням лінгвістичного брейн-рингу «Ми любимо філологію». Організувала й провела захід, за участі викладачів та здобувачів вищої освіти кафедри, відповідальна за організаційно-виховну діяльність на кафедрі кандидат педагогічних наук, доцент Інна Горячок.

Із вітальним словом з нагоди свята звернулися до студентів завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент Неля Подлевська та декан гуманітарно-педагогічного факультету, кандидат філологічних наук, доцент Людмила Станіславова.

Для участі у заході було організовано дві команди: «Першокурсники», у складі якої були: Семенович Катерина, Федорчук Ірина, Бойко Анастасія, Москаленко Анни, Мельник Олександра, Халецька Анастасія та «Старшокурсники» , у складі якої: Карапозюк Уляна, Козоріз Максим, Колоднюк Вікторія, Ленська Дарія, Галган Катерина, Смик Ольга. Це здобувачі освіти спеціальностей: «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» та «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» .

Учасникам було запропоновано 7 турів із різноманітними завданнями на знання з сучасної української літературної мови. Родзинкою стала жартівлива перерва, на якій було представлено жарти від філологів та про філологів. Зі значною перевагою у балах здобула перемогу команда «Першокурсники», що стало приємною несподіванкою.

Приємним завершенням заходу було побажання для філологів за абеткою від Інни Горячок. Слова подяки за організований захід висловили студенти Бойко Анастасія та Смик Ольга.

Із відеозаписом заходу можна ознайомитися у відеотеці кафедри.

ФІЛОЛОГАМ
Філологи – люди незвичні,
З окремою групою крові,
Що мову свою фанатично
Плекають у чистій любові,
Бур’ян завжди полють словесний,
Що підло трапляється всюди…
Вони не прибульці небесні.
Філологи – просто люди,
Що в мові не терплять фальші,
Цінують її вище злота
І дбають про неї завше,
Даруючи теплу турботу.
Ми нині їх радо вітаєм
Зі святом філологічним
І сіяти допомагаєм
Добре, розумне і вічне.
(Наталія Мельниченко)

День філолога – свято не лише тих, для кого ця наука є покликанням, професією чи діяльністю, але й усіх, хто любить Слово та розуміє його важливість; усіх, хто вивчає мову і навчає мови інших. Зі святом!