День вишиванки на кафедрі слов’янської філології ХНУ

Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Цей день відзначається в усьому світі щорічно третього четверга травня. Свято не прив’язане до жодного державного чи релігійного. До нього може долучитися кожен охочий, одягнувши вишиванку.

Традиційно щорічно кафедра слов’янської філології та усі студенти доєднуються до відзначення цього дня – одягають не лише урочисте вбрання, а й беруть участь у відповідних заходах (наукових, методичних, організаційних), приурочених цьому дню.

19 травня викладачі кафедри – завкафедри Неля ПОДЛЕВСЬКА, доценти Наталія ТОРЧИНСЬКА та Інна ГОРЯЧОК взяли участь у III Міжнародній науковій онлайн-конференції «Україно моя вишивана: етнокультурний та освітньо-виховний потенціал української вишиванки» , присвяченій Всесвітньому дню вишиванки.

Організаторами конференції є: Інститут педагогіки Національної педагогічної академії наук України та Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника.

Із вітальним словом до всіх учасників конференції звернулися організатори конференції: Наталія БОГДАНЕЦЬ-БІЛОСКАЛЕНКО, доктор педагогічних наук, професор, завідувач відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України,

Інна ЧЕРВІНСЬКА, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки початкової освіти, завідувач творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Із вітальним словом до учасників Міжнародної конференції звернулися гості: Тарас КРЕМІНЬ, уповноважений із захисту державної мови, український політик, науковець, громадський діяч

Оксана БІЛОЗІР, народна артистка України, дипломат, депутат IV-VIIІ скликань, громадська і політична діячка

Леся ВОРОНЮК, громадська діячка, засновниця свята Вишиванки

Інна ГОРЯЧОК, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри слов’янської філології ХНУ підготувала доповідь на тему «Культурна компетентність як складник педагогічної діяльності» для участі у конференції. Доповідач зазначила, що професійна компетентність вчителя – це сукупність його особистісних якостей, загальної культури та кваліфікаційних знань, умінь, методичної майстерності, гармонійна інтеграція яких у педагогічній діяльності дає оптимальний результат, а культурна компетентність інтегрує різні види компетенцій, які розкривають здатності педагога з різних боків педагогічного процесу.

Наталія ТОРЧИНСЬКА, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри слов’янської філології ХНУ підготувала доповідь на тему «Українська символіка в сучасному польському медіапросторі: стереотипи і нове сприйняття», зазначивши, що якщо донедавна Україна і її символіка (часто крізь призму російської пропаганди) по-різному сприймалася польським суспільством, особливо коли йшлося про певні міжетнічні історичні конфлікти, то сьогодні поляки першими підтримали українців, толерують нашу символіку, закликають світ до єдності щодо сприйняття України і її боротьби за незалежність.

Неля ПОДЛЕВСЬКА, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри слов’янської філології ХНУ підготувала доповідь на тему «Формування культури спілкування у майбутніх філологів», звернувши основну увагу слухачів на те, що в сьогоднішньому суспільстві не припустимо не дотримуватися культури спілкування, яка завжди була і є одним із найголовніших упізнаваних знаків українського народу, що виявляється у ввічливості до навколишніх, повазі до старших, любові до дітей, дотриманні норм культури мовлення, збереженні своїх традицій та їх примноженні тощо. Особливо важлива роль формування культури спілкування у підготовці майбутніх філологів, які пропагуватимуть відповідну культуру в перспективі власної професійної діяльності у закладах освіти.

Конференція уже втретє пройшла успішно та зібрала величезну кількість зацікавлених тематикою. Усі мали можливість презентувати матеріали своїх напрацювань, поданих для виступу на конференції, обмінятися досвідом, побачити перспективи майбутніх досліджень.

Щиро дякуємо організаторам за велику справу та за можливість відвідати такий важливий і потрібний в сучасних умовах захід.

Студенти освітніх програм кафедри: «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», «Польська мова та література, друга мова – англійська», «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» відзначили цей день, створивши челендж «Полоністична родина в українських вишиванках» під керівництвом відповідального по кафедрі за виховну діяльність доцента Інни ГОРЯЧОК.

Магістранти, які сьогодні працюють філологами у різних куточках України, теж доєдналися до участі, одягнувши вишиванки, пропагуючи українське вбрання та любов до України як найкрасивішої країни і нації.

Відзначили цей день усі охочі співробітники Хмельницького національного університету, викладачі, студенти: https://www.khnu.km.ua/root/page.aspx?r=8&p=31460

Інформація кафедри слов’янської філології