Гостьова бінарна лекція викладачів Хмельницького національного університету для здобувачів освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського

26 квітня 2024 року викладачі ХНУ (Михайло Торчинський, доктор філологічних наук, професор кафедри української філології і Наталія Торчинська, кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов’янської філології) на запрошення кафедри української мови Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського для студентів і викладачів факультету філології й журналістики імені Михайла Стельмаха прочитали лекцію «Судова лінгвістика: сутність, типологія, особливості експертних досліджень».

Серед слухачів були і здобувачі освіти Хмельницького національного університету за ОПП «Філологія. Українська мова і література» та ОПП «Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська».

У сучасних умовах розвитку суспільства і водночас у період нових викликів існує питання працевлаштування випускників-філологів. І ось поряд із широким переліком різних варіантів, де можна себе реалізувати як фахівця, відкривається ще один – судовий експерт зі спеціальності «семантико-текстуальні дослідження». Саме на особливостях цього напряму роботи і зупинилися викладачі, розкриваючи зміст питань лекції.

Важливий акцент лектори зробили на перспективі вивчення різних галузей лінгвістики, зокрема й у напрямку судової та кримінальної лінгвістики, та використанні таких знань у процесі майбутнього працевлаштування випускників-філологів.

Слухачі взяли активну участь в обговоренні. Зокрема, питання стосувалися як змісту почутого на лекції, так і перспективи навчання й набуття нових компетентностей.

Загалом, варто зауважити, гостьові лекції – це важливий складник сучасного навчально-виховного процесу, цікавий освітній формат, який став можливим завдяки різним формам дистанційного навчання. Такий формат дозволяє обмінюватися і знаннями, і досвідом, і новими підходами до викладання й розуміння тієї чи іншої теми, і новими ідеями.

Наталія Торчинська, доцент
кафедри слов’янської філології ХНУ