Гостьова лекція з дисципліни «Основи журналістики»

15 вересня  студентам 2 курсу спеціальностей «Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська», «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)», «Філологія. Українська мова і літератури», «Середня освіта. Українська мова і література. Англійська мова», що вивчають дисципліну «Основи журналістики» (викладач кандидат педагогічних наук, доцент кафедри слов’янської філології Інна Владиславівна Горячок)  випала нагода поспілкуватися з випускницею Хмельницького національного університету, журналісткою МТРК «Місто» Аліною Косаревою. Розмова видалась неймовірно інформативною та надихаючою. Журналістка поділилась власним досвідом роботи, усіма важливими аспектами діяльності, власними емоціями та переживаннями, а також провела онлайнекскурсію до телевізійній студії та свого робочого кабінету.

Під час зустрічі студенти ставили запитання, на які Аліна Косарева радо дала відповіді. Зокрема, студенти цікавилися, чи  потрібно журналісту натхнення?  «Буває таке, що приходиш зі зйомки, і все, руки опускаються, крутишся на тому стільці і не знаєш як зібратися до купи, таке буває. Але моє натхнення – це кава, колеги, якісь жарти у нашому «news room»…», – зізналася щиро Аліна.

Також не могли оминути запитань про наше сьогодення: «Коли ви виголошуєте «важку інформацію», як вам вдається не пропускати все через себе аби вберегти власне ментальне здоров’я?»

«Що стосується поховань, прощання з героями, то це дуже важко, не описати словами. Спочатку було важко, потім, чесно кажучи і дуже грубо кажучи, це ввійшло в звичку. Дуже страшно, що ми вже ходили на такі зйомки просто як на зйомки», – відповідала молода журналістка.

Приємною родзинкою спілкування стала прочитання Аліною власних поезій, адже вона пише чудові вірші і виступає з ними на різних заходах. На завершення Аліна надала слушні поради молодим людям, які планують пов’язати своє життя із журналістикою. Зустріч видалася повною позитивних емоцій, вражень та теплої атмосфери. Ось кілька коментарів від студентів:

«Після інтерв’ю з журналісткою Аліною Косаревою, я приємно вражена. Вражена не тільки інформацією, а й дикцією журналістки. Адже цією людиною  не тільки корисно надихатися, а й слухати її – допомагає мені зацікавитися і за глибитися у матеріал. Для себе я взяла багато корисної інформації, а саме: журналістські дрібнички з творенням новин, різногранності особистості, мистецького внеску в роботу. Висновок зробила один і найголовніший – не боятися удосконалювати себе як особистість» (Наталія Подзерей).

«Сьогодні була дуже цікава зустріч з журналісткою Аліною. Ми мали змогу поставити їй питання, які нас цікавили. Після цієї зустрічі настільки великий прилив позитивної енергії. Вона надала нам поради. І це дуже мене надихнуло. Головна така рекомендація – це не бійтесь. Йдіть до своєї мети. І я ще раз переконалася, що недарма обрала цю дисципліну для вивчення» (Вікторія Савельєва).

«Сьогоднішня зустріч з Аліною мене дуже сильно надихнула. Я почула багато корисних порад і дізналась не менш корисну та цікаву інформацію, яка в майбутньому мені обов’язково стане в нагоді. Також для себе я зробила висновок, що варто рухатись вперед, розвиватись, не боятись труднощів, бо вони завжди були та будуть, а просто вміти вирішувати їх. Адже чим більше труднощів, тим цікавіше та краще буде результат» (Анжеліка Марущак).

«Дивитися на втілену мрію мого підліткового віку в професії і покликанні Аліни Косаревої – це просто задоволення! Побачивши її надихаючий підхід до роботи і мотивованість, я захотіла спробувати себе у сфері теле- або радіоведучої, хоча б на рівні спроби (адже думаю, маю базові навички, але страх перших кроків мене зупиняв). Також рада була почути експертне бачення щодо емоційного переживання новин, які журналістка Аліна розповідає в етері. Я отримала чудовий досвід, спостерігаючи за жестикуляцією, вільним володінням української мови та відсутністю страху перед камерою. Дякую за приємну зустріч і інформаційне інтерв’ю!» (Анастасія Чайкіна).

«Зустріч була насправді надихаючою. Особисто для себе я взяла до уваги слова Аліни про те, що не потрібно боятися проявляти себе, пробувати щось нове, ну і звісно ж не боятись висловлюватися. Також цікаво було почути про досвід роботи у сфері журналістики, про шлях, переживання та емоції під час роботи в теперішній ситуації, і як не втратити над ними контроль. Від щирого серця вдячна Аліні за зустріч!» (Ірина Федорчук).