Гостьова лекція з лінгвокраїнознавства для студентів-полоністів

15 травня 2024 роду до Хмельницького національного університету завітала викладач-репетитор Ірина Варнацька, колишня випускниця нашої спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» (яка закінчила і бакалаврську, і магістерську програми нашого університету). Гостьова лекція була проведена студентам-полоністам 1-ого та 2-ого курсів у рамках викладання дисципліни «Лінгвокраїнознавство» (польська мова), викладачем якої є доцент кафедри слов’янської філології Інна Горячок.

Пані Ірина розповіла про свій досвід роботи у Візовому центрі Польщі, а також про викладання польської як репетитора та викладача. Також вона презентувала лекцію і продемонструвала відео з видатними  місцями Польщі:  Puszcza Białowieska, Kopalnia Soli „Wieliczka”, а також відео про Краків та Варшаву.

Студенти уважно слухали, а також доповнювали і ставили запитання, на які пані Ірина залюбки відповідала. Ця зустріч справила хороше враження на студентів і ось їхні відгуки: «Мені сподобалась зустріч з пані Іриною! Я дізналась багато цікавого про визначні місця в Польщі. Також покращила знання з польської. Ще було цікаво послухати про досвід працевлаштування пані Ірини. Дякую за цю зустріч!», –Дарина Жищинська , студентка 1-ого курсу ФППА.

«Перш за все, хочеться подякувати за таку прекрасну лекцію про визначні місця Польщі. Мені було дуже цікаво послухати детальніше про пам’ятки і легенди. Найбільше мені сподобалася легенда про русалку. Те, як пані Ірина розповідала про це, запало в душу. Слід зауважити, що ми ще й покращували свої знання з польської. А також отримали багато справді корисних порад, щодо майбутнього працевлаштування», – Анастасія Владиженська, студентка 1-ого курсу ФППА.

«Зустріч з пані Іриною була дуже пізнавальною та захоплюючою. Особисто я дізналася легенди про Польщу, а також про неймовірної краси місця цієї країни. Дуже дякуємо за те, що вона завітала до нас і поділилася своїм досвідом і корисною інформацією. З нетерпінням чекаємо нових зустрічей!», – Діана Гаврилюк, студентка 1-ого курсу ФППА.

«Мені дуже сподобалася зустріч з пані Іриною. Вона презентувала і розповіла про багато цікавих міст Польщі, про легенди цих міст, і це було дуже цікаво», – Олександр Мишак, студент 1-ого курсу ФППА.

«Зустріч з пані Іриною була дуже цікавою, бо ми дізналися доволі таки багато інформації, стосовно професії репетитора, тому дякуємо Інні Владиславівні, за те, що запросила таку цікаву гостю!», – Каріна Візовська, студентка 1-ого курсу ФППА.

«Зустріч з пані Іриною була цікавою і пізнавальною, ми дізналися багато цікавого про польські міста і також вивчили нову лексику з польської мови», – Олександр Ущук, студент 1-ого курсу ФППА.

Тож щиро дякуємо Інні Горячок за організацію зустрічі і запрошену гстю, а Ірині Варнацькій за те, що завітала до нашого університету, на нашу кафедру, і поділилася цікавою та корисною інформацією зі студентами! Особливо приємно, що пані Ірина – випускниця тієї ж спеціальності, на якій навчаються сьогодні присутні на лекції студенти. Таке гостьове заняття не лише урізноманітнює навчальний процес, але й дає додаткові знання студентам, формує професійні компетентності майбутнього філолога-полоніста.