ХХIV регіональна олімпіада з польської мови та літератури у Хмельницькому національному університеті

Цьогоріч ХХIV Регіональна олімпіада з польської мови та літератури проводилася 18-19 лютого у Хмельницькому національному університеті за підтримки Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці,Спілки вчителів польської мови у Хмельницькій області.

Інститут літературних досліджень Польської академії наук спільно з Міністерством освіти Польщі з 1989 року організовує олімпіаду з польської мови і літератури для учнів загальноосвітніх навчальних закладів Литви, Латвії, Білорусії, Чехії, України.
Уже декілька років поспіль кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету бере на себе організаторські функції проведення регіональної олімпіади з польської мови та літератури.Цьогоріч ХХIV Регіональна олімпіада з польської мови та літератури проводилася 18-19 лютого у Хмельницькому національному університеті за підтримки Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці, Спілки вчителів польської мови у Хмельницькій області.

Кафедра слов’янської філології ХНУ створила умови для організованого і якісного проведення олімпіади серед учнів шкіл Вінницького консульського округу (Житомирська, Вінницька, Чернівецька та Хмельницька області) та щиро прийняла і привітала всіх учасників олімпіади.

29 учасників олімпіади отримали пам’ятні подарунки від консула Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці Уршули Філіпковської і познайомилися з можливостями і перспективами навчання у Хмельницькому національному університеті, який був представлений проректором з міжнародних зв’язків ХНУ, д. е. н., професором Миколою Йохною. У вітальній частині взяли участь також завідувач кафедри слов’янської філології к. пед. н., доцент Неля Подлевська, директор Українсько-польського центру європейської інтеграції к. тех. н., доцент Олег Поліщук, голова Спілки поляків Хмельницької області Франц Міцінський, голова Спілки вчителів польської мови Хмельницької області, старший викладач кафедри слов’янської філології Юлія Серкова.

Протягом 4-ох годин знавці мови та літератури виконували 5 видів завдань з мови, які перевірили журі у складі голови Людмили Пулатової (завідувач кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти) та старших викладачів-полоністів кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету Юлії Серкової, Ірини Сашко та Оксани Дутковської.

Другий день змагань, проходив в Українсько-польському центрі європейської інтеграції ХНУ, де за результатами виконаних завдань з граматики польської мови (у перший день) були відібрані 18 учасників для співбесіди з польської літератури.

За підсумковим підрахунком балів з мови і літератури складом журі були визначені переможці, які у березні змагатимуться на ІІІ (всеукраїнському) етапі олімпіади з польської мови і літератури у Києві. Найкращі знавці польської філології поїдуть до столиці польської мови і культури – Варшави – змагатися за призове місце міжнародного рівня.