I етап IV олімпіади з історії Польщі у Хмельницькому національному університеті

16 листопада 2019 року у стінах Хмельницького національного університету відбувся І етап ІV олімпіади з історії Польщі, яка спрямована на молодь 15-17 років (які вивчають польську мову), в основному учнів випускних класів закладів загальної середньої освіти.

Організаторами олімпіади є Фундація «Свобода і демократія» (м. Варшава) та Польське історичне товариство. Олімпіада відбувалася за підтримки Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці. В олімпіаді взяли участь 33 учасники, у тому числі й студенти 2 курсу спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська».

Олімпіада розпочалася о 12 годині, завдання для якої привезла Йоанна Шеліга – віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці. Завдання учасники мали виконувати півтори години, однак впоралися швидше, мотивуючи тим, що завдання не були надто складними для них.

Також до учасників олімпіади звернувся проректор з міжнародних зв’язків М. Йохна, розказавши про міцні міжнародні науково-навчальні зв’язки Хмельницького національного університету, про участь майбутніх студентів-полоністів у міжнародних проектах кафедри слов’янської філології, закликавши навчатися на полоністичних спеціальностях Хмельницького національного університету.

Участь в організації та проведенні олімпіади взяли: завідувач кафедри слов’янської філології Н. Подлевська, голова Спілки вчителів польської мови Хмельницької області, старший викладач Ю. Серкова та старший викладач кафедри слов’янської філології О. Дутковська. Усі організатори олімпіади розказали учням-випускникам ЗЗСО про можливість вивчати польську філологію на спеціальностях «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» та «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)», запросивши на навчання до Хмельницького національного університету.

Участь в змаганнях такого типу не лише сприяє розвитку історичних інтересів, а також поглибленню знань і вмінь в історичній галузі, і дає можливість для кращого пізнання історії і культури Польщі. Студенти, як і учні, продемонстрували свої знання в галузі полоністики, а також з польської мови, яку активно вивчають у школі й університеті.

Участь в Олімпіаді – це не лише розвиток історичних інтересів, поглиблення знань та навичок з історії Польщі, але, насамперед, можливість більше дізнатися про польську історію та культуру народу, мову якого вивчають українці.

Переможців І етапу й учасників ІІ етапу визначає комісія на інтернет-сторінці Фундації «Wolnosc i Demokracja» www.wid.org.pl. і порталі www.kresy24.pl

Бажаємо перемогти найсильнішим! Чекаємо результатів!