І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт успішно проведено на кафедрі слов’янської філології

Відповідно до наказу ректора Хмельницького національного університету від 14.12.2023 «Про проведення І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2023/2024 навчальному році» кафедрою слов’янської проведено перший тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузей знань і спеціальностей.

Конкурс студентських наукових робіт – це захід, спрямований на підтримку та підвищення інтересу здобувачів вищої освіти до наукової діяльності. Це важлива ініціатива, яка дає змогу молодим науковцям показати свої здібності, обмінюватися ідеями та дослідженнями з колегами, а також отримати визнання за свою працю.

Мета конкурсу – підготовка фахівців нової генерації європейського рівня, формування у них знань і умінь дослідницької діяльності.

Основними завданнями конкурсу є:

• виявлення та розвиток обдарованих студентів, сприяння реалізації їх здібностей;
  • стимулювання творчого самовдосконалення студентської молоді;
  • популяризація досягнень науки, техніки та інноваційних технологій;
  • залучення провідних вчених, наукових, науково-педагогічних працівників до творчої роботи з обдарованою молоддю.

Після тривалої підготовки до конкурсу члени комісії провели експертизу робіт, оцінюючи їхню наукову цінність, оригінальність, методи дослідження тощо. Здобувачі вищої освіти, які були допущені до участі у конкурсі, мали змогу презентувати свої дослідження, а також можливість отримати конструктивну критику та поради для подальшого розвитку своїх досліджень.

За результатами І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2023/2024 навчальному році зі спеціальності «Польська мова і література» нагороджено дипломами переможців студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти освітньо-професійних програм «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська))», «Польська мова і література, друга мова – англійська»:

Диплом І ступеняКозоріз Максим, гр. СОП-20-1 (наук. керівник – Серкова Ю. І., старший викладач кафедри слов’янської філології);

Диплом ІІ ступеняФедорчук Ірина, гр. ФППА-21-1 (наук. керівник – Войталюк С. В., старший викладач кафедри слов’янської філології);

Диплом ІІІ ступеняБученко Дар’я, гр. СОП-21-1 (наук. керівник – Мороз Т.О., викладач кафедри слов’янської філології).

Також оголошено подяку за високий рівень підготовки студентів науковим керівникам переможців конкурсу. За вагомий внесок в організацію та проведення І туру подяку висловлено завідувачеві кафедри слов’янської філології Подлевській Нелі Володимирівні.

Проведення  конкурсу студентських наукових робіт є важливим кроком у розвитку наукової культури та підтримці молодих дослідників. Це сприяє виявленню та розвитку наукових талантів, стимулює інтерес до науки серед здобувачів і сприяє розвитку наукових досліджень загалом.

Вітаємо переможців І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузей знань і спеціальностей та їхніх керівників з успішною презентацією своїх наукових умінь та досягнень. Бажаємо не зупинятися на досягнутому та подальших успіхів у майбутньому!

Оксана РАНЮК, відповідальна за НДР студентів,

доцент кафедри слов’янської філології