II етап IV Міжнародної олімпіади з історії Польщі

 У листопаді 2019 року відбувся I етап IV Міжнародної олімпіади з історії Польщі, у якому взяли участь понад 300 осіб з України, Білорусії, Литви, Німеччини, Австрії, Нідерландів, Бельгії, Франції і Греції. 90 студентів із першого етапу пройшли до другого етапу олімпіади.

I (Регіональний) етап Олімпіади відбувся і в Хмельницькому на базі Хмельницького національного університету 16 листопада 2019 року (http://www.khnu.km.ua/root/page.aspx?l=0&r=8&p=26795).

Приємно, що однією із переможниць I етапу стала Марина Подольська – студентка 2 курсу (ФПР-18-1) спеціальності «Філологія (Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська)» Хмельницького національного університету.

У зв’язку із карантинними обмеженнями II етап Олімпіади відбувався в режимі онлайн.

Ось і минулого тижня настав час II етапу Олімпіади для студентів із України, Білорусії, Греції. Учасники склали іспити перед двома комісіями із Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні і Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині.

Марина Подольська до ІІ етапу готувала тему «HISTORIA DWUDZIESTOLECIA MIĘDZYWOJENNEGO i II WOJNY ŚWIATOWEJ – lata 1918-1945», яку висвітила у презентації «Powstanie Warszawskie – geneza i znaczenie». І звісно ж відповідала на всі питання, пов’язані зі знанням історії Польщі, які ставила перед нею поважна комісія.

Олімпіада була організована Фундацією «Свобода і Демократія» та за сприяння Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці. Комісія складалася з науковців із Варшавського, Люблінського і Катовіцького університетів, які є членами наукової організації «Польське історичне товариство».

Детальніша інформація про Олімпіаду розміщена на сайті Фундації «Свобода і демократія»:

https://wid.org.pl/egzaminy-on-line-ii-etapu-iv-olimpiady-historii-polski-dla-polonii-i-polakow-za-granica-1-tydzien/.

Тож і за підсумковими оцінками участі в II етапі Міжнародної олімпіади з історії Польщі теж дізнаємося згодом із розміщеної на сайті інформації.

Інформація кафедри слов’янської філології