II (Регіональний) етап Міжнародної олімпіади з польської мови і літератури у Хмельницькому національному університеті

9-10 лютого 2019 року у Хмельницькому національному університеті відбувся II (XXVI Регіональний в Україні) етап Міжнародної олімпіади з польської мови і літератури.

Організатором Міжнародної олімпіади з польської мови і літератури є Інститут літературних досліджень при Державній академії наук Польщі (Варшава) при співпраці з Генеральним консульством Республіки Польща у Вінниці та Фундації «Свобода і демократія».

Участь у Регіональній олімпіаді взяли 27 старшокласників закладів загальної середньої освіти Хмельницької, Вінницької та Житомирської областей.

Зі вступним словом до учасників олімпіади звернулася голова Спілки вчителів польської мови Хмельницької області, старший викладач кафедри слов’янської філології Юлія Серкова, зазначивши, що в аудиторії присутні найкращі знавці польської мови з Подільського регіону, оскільки перемогли на першому етапі, однак лише переможці Регіональної олімпіади зможуть змагатися на Всеукраїнському рівні Міжнародної олімпіади з польської мови та літератури.

Усі учасники олімпіади почули привітання від консула Себастіана Делюри Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці, слова підтримки, побажання перемоги та отримали пам’ятні подарунки. Всі завдання для олімпіади підготовлені Генеральним консульством та були відкриті одним із учасників олімпіади під час її проведення.

Проректор з міжнародних зв’язків, доктор економічних наук, професор Микола Йохна познайомив учасників із можливостями і перевагами навчання у Хмельницькому національному університеті, зокрема, на полонійних спеціальностях кафедри слов’янської філології.

Протягом 4-ох годин знавці польської мови та літератури виконували три види завдань з мови, писали диктант та твір, які перевірили журі у складі: старших викладачів-полоністів кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету Юлії Серкової, Ірини Сашко, Оксани Дутковської та голови комісії Нелі Подлевської (завідувача кафедри слов’янської філології).

Другий день змагань проходив в Українсько-польському центрі європейської інтеграції ХНУ, де за результатами виконаних завдань (письмових) з польської мови (у перший день) були допущені 27 учасників для співбесіди з польської літератури (усний тур).

За підсумковим підрахунком балів складом журі були визначені переможці, які у 9-10 березня змагатимуться на III (Всеукраїнському) етапі олімпіади з польської мови і літератури у Києві. Найкращі знавці польської філології 2-3 квітня поїдуть до столиці польської мови, літератури і культури – Варшави – змагатися за призове місце міжнародного рівня.

Отож, вітаємо ще раз усіх переможців II (Регіонального) етапу Міжнародної олімпіади з польської мови та літератури, бажаємо подальших перемог у наступних етапах олімпіади, а також успіхів у реалізації планів та намірів щодо майбутнього здобуття вищої освіти!

А всіх охочих до вивчення польської філології та лінгводидактики запрошуємо на навчання до Хмельницького національного університету на спеціальності: «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» (бакалавр, магістр) та «Середня освіта (Мови та літератури (польська, українська))» (бакалавр) денної та заочної форм навчання! (Додаткова інформація на сайті приймальної комісії ХНУ та кафедри слов’янської філології).