ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПОЛЬСЬКИЙ ДИКТАНТ У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

21 травня 2016 року до Дня слов’янської писемності і культури (відзначається в Україні 24 травня) кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету провела IIІ Всеукраїнський диктант з польської мови у Хмельницькій області.

Цьогорічний Диктант відбувався 21 травня 2016 року у дванадцяти містах: у Львові, Чернівцях, Вінниці, Києві, Житомирі, Луцьку, Хмельницькому, Одесі, Дніпропетровську, Тернополі, Харкові та Кіровограді.

Захід, зініційований Фундацією «Wolnosc i Demokracja», проводився у рамках міжнародного проекту «Bialo-Czerwone ABC (програма підтримки навчання польської мови в Україні)», що реалізується через конкурс «Співпраця з Польщею і поляками за кордоном», фінансується в рамках здійснення опіки Сенату Республіки Польща над Полонією і поляками за кордоном.

У заході взяли участь 315 учасників – учні загальноосвітніх навчальних закладів (які вивчають польську мову) Хмельницької області (м. Славута, м. Шепетівка, м. Старокостянтинів, м. Полонне, м. Летичів, с. Шаровечка, м. Хмельницький), студенти спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)» Хмельницького національного університету та усі охочі, що вивчають і знають польську мову.

День розпочався із реєстрації учасників заходу о 10.00.

Після реєстрації (о 12.00) відбулося урочисте відкриття заходу, у якому виступила з вітальним словом старший викладач кафедри, голова спілки учителів польської мови м. Хмельницького Юлія Серкова.

В організації заходу також взяли участь кандидат теологічних наук, старший викладач кафедри слов’янської філології Ірина Сашко та старший викладач кафедри Оксана Дутковська.

Після урочистого відкриття заходу учасники були поділені на дві групи (у двох лекційних аудиторіях) для написання диктанту з польської мови, конверти з яким були відкриті в аудиторіях при учасниках заходу. Диктант з польської мови читали: волонтер-викладач польської мови на кафедрі слов’янської філології ХНУ Даріуш Маркевіч та Барбара Бурска – волонтер-викладач польської мови у м. Славута.

По закінченні написання диктанту усі роботи учасників заходу були зашифровані та передані на перевірку учителям і викладачам польської мови

Досить цікавим і позитивним видалося нагородження переможців заходу: тут були нагороджені і наймолодший учасник, і найстарший, і переможці за номінаціями 1, 2, 3 місце, і учителі польської мови. Нагороджувалися грамотами, цінними подарунками, навчально-методичною літературою.

Загалом, усі учасники заходу дякували за гарну організацію проведеного заходу, за розвиток польської мови на Поділлі, за створене бажання продовжуваи вивчати польську мову.

Тож запрошуємо усіх охочих розширювати свої знання, розвивати вміння і навички з польської мови до навчання на спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)» у Хмельницькому національному університеті!

Інформація кафедри слов’янської філології ХНУ