Ірина Сашко – кандидат теологічних наук і філолог-полоніст кафедри слов’янської філології ХНУ

Ірина Сашко – з відзнакою закінчила Університет Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Польща), отримавши ступінь магістра польської філології, а також Люблінський католицький університет ім. Йоана Павла ІІ (кандидат теологічних наук у галузі екуменізму – PhD).

Член Товариства польських теологів України, а також міжнародного міжконфесійного наукового товариства „International Ecumenical Fellowship”.

В 2013 р. отримала подяку міжнародних миротворчих військ НАТО «Headquarters Multinational Brigade» за допомогу і перекладацьку діяльність під час зустрічі польсько-української миротворчої бригади в місті Люблін (Польща).

Автор трьох монографій, у т.ч. двох, виданих у Польщі:

– «Rozświetlona przez Światłość Trуjsłoneczną”. Relacja Theotokos do Osуb Trуjcy Przenajświętszej w tradycji liturgicznej Kościoła prawosławnego, Lublin 2014, ss. 412.

– Maryja. Przewodniczka jaśniejąca Bogiem, Krakуw 2018, ss. 208.

– Марія. Наставниця Богосяйна, Львів 2018, с. 176.

Автор близько 20 наукових статей, опублікованих у наукових фахових журналах Західної Європи та США, які належать до таких міжнародних наукових метричних баз, як The Central European Journal of Social Sciences and Humanities (CEJSH), Central and Eastern European Online Library (CEEOL), Index Copernicus International, Polska Bibliografia Naukowa (PBN), BAZHUM, ERIH PLUS, а також Scopus.

Член редакційної колегії фахового наукового часопису „Zeszyty Naukowe” (Університет Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві).

Учасник багатьох міжнародних наукових конференцій і симпозіумів.

Кафедра слов’янської філології щиро вітає колегу кандидата теологічних наук, філолога-полоніста, викладача перекладознавчих дисциплін для студентів спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» ХНУ з науковими досягненнями в гуманітарній сфері! Пишаємося науковими досягненнями Ірини Сашко та очікуємо наступних досліджень колеги й презентації книг!

Інформація кафедр слов’янської філології