IV ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ (РЕГІОНАЛЬНИЙ) ДИКТАНТ З ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ

Кафедра слов’янської філології разом зі студентами cпеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно)» провели захід, приурочений до Дня слов?янської писемності і культури.

За сприяння Фундації «Свобода і демократія» (Польща) 20 травня 2017 року o 12:00 у містах України (Київ, Львів, Луцьк, Одеса, Вінниця, Чернівці, Харків, Кропивницький і Хмельницький) організовано написання IV Всеукраїнського диктанту з польської мови «Ja Pisze, Ty piszesz, My piszemy po polsku…»

Подібно, як і минулого року, у м. Хмельницькому учасники IV Всеукраїнського диктанту з польської мови мали можливість змагатися і перевірити свої знання в аудиторіях Хмельницького національного університету. Кафедра слов’янської філології разом зі студентами cпеціальності «Філологія. Слов?янські мови та літератури (переклад включно)» сприяли організованому проведенню заходу, що приурочений до Дня слов?янської писемності і культури.

Від імені Фундації «Свобода і демократія» (Польща) з вітальним словом до учасників написання диктанту звернулася голова Хмельницького обласного відділення спілки вчителів-полоністів України, старший викладач кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету Юлія Серкова.

У двох наповнених аудиторіях диктант з польської мови читали магістри польської філології, старші викладачі кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету Оксана Дутковська та Ірина Сашко.

267 зареєстрованих учасників із міст: Хмельницький, Шепетівка, Славута, Полонне, Летичів, Дунаївці, Деражня та сіл: Мацьківці, Шаровечка, Гвардійське, Лісові Гринівці, смт. Чорний Острів написали диктант, серед яких визначено переможців за трьома категоріями.

Категорія «Діти і молодь» (12-18 років):
• I нагорода – «Майстер польської мови в Україні» – подарунок планшет – отримала Галина Осецька (м. Хмельницький);
• II нагорода – «І Віцемайстер» – MP3 – виграла Яна Корягіна (м. Хмельницький);
• III нагорода – «II Віцемайстер польської мови» – POWERBANK – виборола Олександра Марущак (м. Хмельницький).

Наймолодшими учасниками написання диктанту з польської мови були діти 9-12 років, серед яких переможець з м. Шепетівки отримала нагороду книгу «Maly Ksiaze».

Співфінансування проекту відбулося відділом підтримки поляків за кордоном Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, відтак нагороджені книгами переможці серед дорослих (після 19 років) :
• I місце – tytul «Mistrz Jezyka Polskiego na Ukrainie» – Бішарєва Катерина (студентка Хмельницького національного університету спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)» з найкращою роботою!
• II місце – Федорович Христина (студентка Хмельницького національного університету спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)»

А також історичну книгу «Stefan Batory» отримав найстарший учасник написання диктанту – Володимир Кудрявцев.

Дякуємо всім учасникам диктанту за вияв інтересу та бажання перевірити свої знання з польської мови!

Вітаємо усіх переможців IV Всеукраїнського (регіонального) диктанту з польської мови з заслуженою перемогою!

Чекаємо усіх охочих вивчати польську філологію (за освітнім рівнем «бакалавр» та «магістр» у Хмельницькому національному університеті на спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно)»!