Конкурс читців ім. Адама Міцкевича «Креси-2021»

2 жовтня 2021 року у Києві відбувся щорічний XXX Всеукраїнський конкурс читців ім. Адама Міцкевича «Креси-2021» (Кonkurs recytatorski im. Adama Mickiewicza «Kresy-2021»), організатором якого традиційно уже виступила Федерація польських організацій України «Польський дім» у Києві.

Участь у Конкурсі взяли представники з різних регіонів України, серед яких студентки спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» третього та четвертого курсів Катерина Галган і Марина Подольська та учениця 7 класу Технологічного багатопрофільного ліцею Анастасія Горячок. Усіх учасників було поділено за категоріями від наймолодших і до дорослих: діти до 7 років, діти 8-12 років, молодь 13-15 років, молодь від 16 років і старші. Звичайно, кожна людина відчуває вірш по-своєму, і було дуже цікаво спостерігати, з якою креативністю та натхненням учасники читали поезію. Журі було досить важко обрати переможців, бо всі учасники були дуже сильні в декламуванні і багато хто заслуговував на призи. Але в кожній категорії тільки три переможці. Цей конкурс – це неоціненний досвід декламування віршів на сцені перед глядачами, журі, які уважно спостерігають за тобою.

А ще це чудова можливість прогулятися вечірнім Києвом. Адже ми завжди такі заклопотані буденними справами, що не завжди можемо виділити час на такі приємні та сповнені вражень поїздки. Наші студентки разом із доцентом кафедри слов’янської філології Інною Горячок, мали змогу відвідати туристичні місця Києва, які демонструють нашу історію та культуру. Оглядове колесо на Контрактовій площі, його вогні захоплюють подих, славнозвісний Андріївський узвіз, де кожна будівля ніби розповідає про свою історію, Андріївська церква, від якої не можна відірвати очей, її величність, оздоблення справляють незабутнє враження, Золоті Ворота, як окремий вид мистецтва, де кожна деталь дихає своєю історію і намагається показати всю свою велич. А Хрещатик – це серце міста, там пульсує стільки життєвої енергії, можна почути найрізноманітніші уподобання музики, місце, де ти можеш проявити свій талант, це заряджає позитивом, енергією, жвавістю. Хрещатик – це місце, де все вирує.

Усі наші конкурсантки відзначені дипломами за активну участь (Катерина Галган та Марина Подольська) та оригінальність виконання (Анастасія Горячок) у Konkurs recytatorski im. Adama Mickiewicza «Kresy-2021»!

Конкурс – це не тільки можливість розкрити акторський талант у декламуванні віршів й можливість заявити про свої здібності й, сподіваємося, таланти, але й сама поїздка до столиці України – це незабутні враження, які залишаться з нами на все життя!

Учасники Конкурсу