Методично-дидактичні курси для викладачів ХНУ у Краківському педагогічному університеті (Польща)

Кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету у співпраці з Товариством «Інтеграція Європа-Схід» (Польща) та Педагогічним університетом ім. Комісії народної освіти у Кракові (Польща) реалізовують міжнародний проект «Нові кваліфікації – нові можливості. Підтримка кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету». Проект фінансується Фундацією сприяння полякам на Сході та співфінансується в рамках допомоги Сенату Республіки Польща полякам за кордоном.

Відповідно до виконання плану заходів, передбачених умовами міжнародного проекту, група викладачів Хмельницького національного університету взяла участь у підвищенні кваліфікації на методично-дидактичних курсах у Педагогічному університеті ім. Комісії народної освіти у Кракові (Польща) з 27 жовтня до 6 листопада 2017 року.

У цей період були узгоджені питання з написання грантових заявок на наступні міжнародні проекти.

Великою честю для слухачів курсів стала трьохгодинна лекція «Проблеми історії Польщі XX і XXI століття» ректора Педагогічного університету ім. Комісії народної освіти у Кракові, професора, доктора хаб. Казімежа Карольчака, який розповів про історичні шляхи становлення Польщі у XX і XXI століттях, звернув увагу на проблеми євроінтеграційних процесів, а також ознайомив з історією розвитку Педагогічного університету.

Усі заняття проводилися в Інституті польської філології Краківського педагогічного університету імені Комісії народної освіти.

За період навчання усі мали змогу ознайомитися зі структурою навчального закладу, організацією навчально-виховного процесу, отримати методичну допомогу у викладанні спеціальних дисциплін, поспілкуватися і провести дискусії з використання інноваційних методик викладання у вищому навчальному закладі, набути зарубіжного досвіду європейського університету.

Кожен учасник методично-дидактичних курсів для викладачів Хмельницького національного університету отримав посвідчення про підвищення кваліфікації у Краківському педагогічному університеті ім. Комісії народної освіти.

Хочемо висловити подяку усім викладачам: доктору хабілітованому Мареку Бусю, доктору хабілітованому Малгожаті Памулі-Беренс, доктору Марті Караманській, доктору Агнєшці Ясінській, доктору Янушу Валігорі, магістру Анні Суровєц, магістру Катажіні Ланге, які працювали з нами протягом визначеного часу, ділилися досвідом, обмінювалися здобутками. Дякуємо за приязне ставлення, сумлінне виконання посадових обов’язків, високий науковий професіоналізм та педагогічну майстерність!

Особливо дякуємо вельмишановному ректорові, доктору хабілітованому, професору Казімежу Карольчаку за гостинність, за лекції, створення позитивної атмосфери у роботі, за бажання підтримувати взаємозв’язки та продовжувати співпрацю на ниві міжнародного співробітництва між Педагогічним університетом ім. Комісії народної освіти у Кракові та Хмельницьким національним університетом!