Цьогоріч старший викладач кафедри слов’янської філології Світлана Войталюк взяла участь у Конкурсі інноваційних ідей молодих вчених ХНУ. Головною метою конкурсу є мотивація науково-практичної активності у середовищі студентів, аспірантів, молодих вчених. Конкурс проходив у два етапи: перший – реєстрація, подача та підготовка презентації, другий – публічне представлення ідеї та презентації проєкту.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1804.png)
13 червня відбувся захист проєктів усіх учасників конкурсу. Світлана Войталюк представила проєкт «Місяць польського кіно». Хочемо зазначити, що проєкт Світлана Василівна представляла в рамках виконання дисертаційного дослідження з методики викладання польської мови, що стосується особливостей вивчення лінгводидактичного (граматичного) матеріалу на заняттях з польської мови, і над яким активно зараз працює (науковий керівник – Н.В. Подлевська).
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1805.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1806.png)
«Завдання проєкту – залучення здобувачів освіти, зокрема студентів-полоністів, які навчаються на кафедрі слов’янської філології, та й усіх охочих, хто знає польську мову або тільки хоче з нею познайомитися, до культурних цінностей народу-носія мови, розширення словникового запасу та повторення вивчених лексичних одиниць та введення нових. Перегляд фільмів польською мовою у вільний від навчання час сприяє ефективному формуванню навичок мовленнєвої діяльності та підвищенню мотивації студентів до розвитку власної іншомовної комунікативної компетенції – мовної, соціокультурної, компенсаторної, навчально-пізнавальної. Відеоматеріали надають великі можливості для вивчення мови, оскільки з’єднують кілька компонентів: аудіювання і зорове сприйняття, яке забезпечує контекст.
Найважливіше, що на основі відеоматеріалів студенти чують і вивчають живе мовлення носіїв мови. Також є можливість використовувати різні завдання на стимулювання бесіди і спілкування (говоріння), на читання і розвиток навичок письма.
Безмежно вдячна організаторам конкурсу за унікальну можливість презентувати проєкт, за чудову атмосферу, цікаву дискусію, вражаючі знайомства та найщиріші вітання переможцям!» (Світлана Войталюк).
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1807.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1808.png)
Отож, представлений проєкт на Конкурсі інноваційних ідей молодих учених був не лише розроблений та прекрасно презентований і захищений Світланою Василівною серед немалої кількості молодих науковців університету та перед компетентним і професійним журі, за що отримала відзнаку Хмельницького національного університету (з чим ми щиро вітаємо Світлану Василівну і радіємо її успіхам!), але й має практичне продовження – «Місяць польського кіно» у Хмельницькому національному університеті стартував!
Перший сеанс відбувся 9 червня 2023 року о 15:00 в Українсько-польському центрі європейської інтеграції Хмельницького національного університету. Студенти-полоністи і всі охочі мали можливість переглянути мультфільм «Rodzinka Robinsonów» – анімаційна стрічка в жанрі пригодницької комедії / сімейного мультфільму.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1809.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1810.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1811.png)
Другий сеанс відбувся 15 червня о 14:00 в Українсько-польському центрі європейської інтеграції ХНУ – це був анімаційний фільм «Shrek».
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1812.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1813.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1814.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1815.png)
«Неперевершений вибір мультфільму! Відповідальна організація процесу та цікава вікторина з призами як фінальний акорд чудового заходу. Розмовна польська мова, нові слова та прекрасна дружня атмосфера – ось що вас чекає на проєкті «Місяць польського кіно»! Я дуже приємно вражений та з нетерпінням чекаю на наступний сеанс. Дякую усім!» (Артем Корчагін, студент 1 курсу групи ФППА-22 ОПП «Польська мова і література, друга мова – англійська»).
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1816.png)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/image-1817.png)
Що ж, «Місяць польського кіно» триває! Наступного четверга, 22 червня, о 14 годині – третій сеанс! Тож запрошуємо щиро усіх охочих: познайомитися ближче з польською мовою, поповнити словниковий запас, поспілкуватися з однодумцями, трохи відпочити і набратися позитиву!
А Світлані Василівні дякуємо за ідею, ініціативу, організацію і проведення заходу! Бажаємо успіхів у його продовженні, а також натхнення, наснаги і творчого наукового пошуку у написанні дисертаційного дослідження!
Про організацію усіх сеансів заходу «Місяць польського кіно» та студентські відгуки напишемо згодом (після його завершення).
Інформація кафедри слов’янської філології