«Місяць польського кіно» у Конкурсі інноваційних ідей молодих вчених Хмельницького національного університету

Цьогоріч старший викладач кафедри слов’янської філології Світлана Войталюк взяла участь у Конкурсі інноваційних ідей молодих вчених ХНУ. Головною метою конкурсу є мотивація науково-практичної активності у середовищі студентів, аспірантів, молодих вчених.  Конкурс проходив у два етапи: перший – реєстрація, подача та підготовка презентації, другий –  публічне представлення ідеї та презентації проєкту.

13 червня відбувся захист проєктів усіх учасників конкурсу.  Світлана Войталюк представила проєкт «Місяць польського кіно». Хочемо зазначити, що проєкт Світлана Василівна представляла в рамках виконання дисертаційного дослідження з методики викладання польської мови, що стосується особливостей вивчення лінгводидактичного (граматичного) матеріалу на заняттях з польської мови, і над яким активно зараз працює (науковий керівник – Н.В. Подлевська).

«Завдання проєкту – залучення здобувачів освіти, зокрема студентів-полоністів, які навчаються на кафедрі слов’янської філології, та й усіх охочих, хто знає польську мову або тільки хоче з нею познайомитися, до культурних цінностей народу-носія мови, розширення словникового запасу та повторення вивчених лексичних одиниць та введення нових. Перегляд фільмів польською мовою у вільний від навчання час сприяє ефективному формуванню навичок мовленнєвої діяльності та підвищенню мотивації студентів до розвитку власної іншомовної комунікативної компетенції – мовної, соціокультурної, компенсаторної, навчально-пізнавальної. Відеоматеріали надають великі можливості для вивчення мови, оскільки з’єднують кілька компонентів: аудіювання і зорове сприйняття, яке забезпечує контекст.

Найважливіше, що на основі відеоматеріалів студенти чують і вивчають живе мовлення носіїв мови. Також є можливість використовувати різні завдання на стимулювання бесіди і спілкування (говоріння), на читання і розвиток навичок письма.

Безмежно вдячна організаторам конкурсу за унікальну можливість презентувати проєкт, за чудову атмосферу, цікаву дискусію, вражаючі знайомства та найщиріші вітання переможцям!» (Світлана Войталюк).

Отож, представлений проєкт на Конкурсі інноваційних ідей молодих учених був не лише розроблений та прекрасно презентований і захищений Світланою Василівною серед немалої кількості молодих науковців університету та перед компетентним і професійним журі, за що отримала відзнаку Хмельницького національного університету (з чим ми щиро вітаємо Світлану Василівну і радіємо її успіхам!), але й має практичне продовження – «Місяць польського кіно» у Хмельницькому національному університеті стартував!

Перший сеанс відбувся 9 червня 2023 року о 15:00 в Українсько-польському центрі європейської інтеграції Хмельницького національного університету. Студенти-полоністи і всі охочі мали можливість переглянути мультфільм «Rodzinka Robinsonów» – анімаційна стрічка в жанрі пригодницької комедії / сімейного мультфільму.

Другий сеанс відбувся 15 червня о 14:00 в Українсько-польському центрі європейської інтеграції ХНУ – це був анімаційний фільм «Shrek».

«Неперевершений вибір мультфільму! Відповідальна організація процесу та цікава вікторина з призами як фінальний акорд чудового заходу. Розмовна польська мова, нові слова та прекрасна дружня атмосфера – ось що вас чекає на проєкті «Місяць польського кіно»! Я дуже приємно вражений та з нетерпінням чекаю на наступний сеанс. Дякую усім!» (Артем Корчагін, студент 1 курсу групи ФППА-22 ОПП «Польська мова і література, друга мова – англійська»).

Що ж, «Місяць польського кіно» триває! Наступного четверга, 22 червня, о 14 годині – третій сеанс! Тож запрошуємо щиро усіх охочих: познайомитися ближче з польською мовою, поповнити словниковий запас, поспілкуватися з однодумцями, трохи відпочити і набратися позитиву!

А Світлані Василівні дякуємо за ідею, ініціативу, організацію і проведення заходу! Бажаємо успіхів у його продовженні, а також натхнення, наснаги і творчого наукового пошуку у написанні дисертаційного дослідження!

Про організацію усіх сеансів заходу «Місяць польського кіно» та студентські відгуки напишемо згодом (після його завершення).