«Місяць польського кіно» знову у Хмельницькому національному університеті!

17 квітня 2024 року, вже вдруге, розпочався проєкт «Місяць польського кіно» на кафедрі слов’янської філології Хмельницького національного університету, для студентів-полоністів та всіх охочих до вивчення польської мови та розвитку комунікативних здібностей.

Перший сеанс відбувся цієї середи 17 квітня. Студенти мали можливість переглянути український 3D-анімаційний фентезійний фільм 2023 року «Mavka strażnicy lasu» польською мовою, створений студією «Animagrad» («Film.UA Group») за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» та на основі образів слов’янської й української народної міфології. Режисерами мультфільму: Олександра Рубан і Олег Маламуж. Фільм оповідає про взаємодію та протистояння двох світів: чарівного і людського. Провідною темою, за сюжетом, є любовна лінія між лісовою Мавкою та селянином Лукашем, а також їх боротьба з лиходійкою Килиною, яка прагне заволодіти чарівним лісовим джерелом. За час прокату фільму вдалося встановити декілька національних рекордів – став найкасовішим та увійшов до 20-ки найкасовіших кінострічок за всю історію кінопрокату в Україні.

Одним з ефективних інструментів вивчення польської мови є перегляд фільмів мовою оригіналу. Це допомагає поповнити словниковий запас, вивчити цікаві розмовні фрази та жарти, а також тренує сприйняття мови на слух. Звичайно, що вивчити польську мову з нуля за фільмами неможливо, але це гарний помічник за наявності певного рівня знань, хоча б початкового.

Після перегляду студенти активно обговорювали фільм «Mavkastrażnicylasu»,ділилися своїми враженнями, аналізували сюжетні повороти, роль головних персонажів у розвитку подій, музику, візуальний стиль, які роблять фільм цікавим та найважливіше, що передає фільм. Після обговорення улюблена відеогра «Kahoot».

«Перегляд мультфільму «Мавка» у польському дубляжі був надзвичайно корисним для нас як майбутніх перекладачів. Тому з нетерпінням чекаю на наступну зустріч!» (Каріна Візовська, студентка 1 курсу ФППА-23).

«Сьогоднішній фільм неймовірно сподобався! Це цікавий досвід і я вивчила для себе нову лексику) З нетерпінням чекатиму наступного сеансу☺»  (Діана Гаврилюк, студентка 1 курсу ФППА-23).

«Мені дуже сподобався перегляд мультфільму. Було дуже комфортно і захоплююче. Ми провели час в доволі сімейній атмосфері. Я вважаю, що такии способом ми зможемо покращити своє вміння говорити та сприймати інформацію польською мовою. Сподіваюся наступні зустрічі будуть такі ж цікаві!!» (Анастасія Владиженська, студентка 1 курсу ФППА-23).

«Сьогоднішній мультфільм мені сподобався, я перший раз його дивився і він був цікавим і смішним на польській мові!» (Олександр Ущук, студент 1 курсу ФППА-23).

«Дякую, пані Світлано, що організували такий захід. Переглядати мультфільм польською мовою було цікаво. Це чудовий спосіб покращити свої знання польської мови та вивчити нові слова» (Естер Трачук, студентка 2 курсу ФППА-22).

Для усіх зацікавлених хочемо сказати, що попереднього року був започаткований проєкт «Місяць польського кіно» з метою додаткового вивчення польської мови нашими студентами-пролоністами та усіма охочими пізнати польську історію, культуру, мову, літературу, кіно, мистецтво тощо. Додаткова інформація: https://ksf.khmnu.edu.ua/proyekt-misyacz-polskogo-kino-realizovano-u-hmelnyczkomu-naczionalnomu-universyteti/

Цьогоріч ми продовжуємо реалізацію проєкту і запрошуємо до участі всіх охочих щосереди о 15 годині в Українсько-польському центрі європейської інтеграції Хмельницького національного університету!

Світлана Войталюк, старший викладач кафедри слов’янської філології