Міжнародна академічна мобільність ХНУ: можливості та розвиток

З 22 до 28 жовтня 2023 року тривала Міжнародна літня школа «EDUCATIONAL MANAGEMENT AND CREATING NEW STUDY OFFER» від Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, де мала честь брати участь Інна Горячок, завідувач відділу навчально-виховної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри слов’янської філології разом із колегами інших ЗВО України.

Програма школи була надзвичайно насиченою та передбачала прослуховування різнотематичних лекцій, відвідування декількох локацій університету ім. Адама Міцкевича (https://amu.edu.pl/). Зокрема, мали змогу дізнатися про організацію роботи зі студентами в Польщі, а саме, як працює офіс роботи зі студентами, адміністративний офіс факультету. Нашій групі була надана можливість відвідати факультети історії; біології; політології та журналістики; математики та інформатики та поспілкуватися з викладачами та працівниками.

Учасники також мали можливість поділитися із колегами власним досвідом роботи у закладах вищої освіти, адже були представники провідних університетів Києва, Харкова, Сум, Миколаєва, Вінниці, Львова, Дніпра, Умані, Острога, Луцька та Чернівців.

Діяльність у літній школі поєднувалася з іншими заходами, зокрема – український вечір, де учасники школи готували українські страви і пригощали ними всіх присутніх, а також цікава пішохідна екскурсія містом Познань.

«У сучасних умовах євроінтеграції та інтернаціоналізації освіти участь у літній школі надзвичайно важлива. Це була чудова можливість поповнити свою базу знань й отримати нові погляди на сучасні завдання, що постають перед університетами. Висловлюю вдячність Університету імені Адама Міцкевича в Познані та викладачам, які ділилися своїм досвідом, знаннями, уміннями. Окрема подяка координаторам від УАМ Костянтину Мазуру за організацію літньої школи і безцінний практичний досвід. Дуже вдячна за можливість взяти участь у програмі міжнародної академічної мобільності адміністрації Хмельницького національного університету. Приємно, що міжнародна академічна мобільність Хмельницького національного університету постійно сприяє розвитку та співпраці учасників освітнього процесу», – підсумувала Інна Горячок.

Інна Горячок, доцент кафедри слов’янської філології ХНУ