Міжнародна відзнака діяльності кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету

Нещодавно надійшла інформація про відзнаку діяльності кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету на світовому рівні!

Відзнака присуджується Центром польської мови та культури для іноземців «Полонікум» Варшавського університету (Польща) іноземним дослідникам за видатні досягнення у популяризації польської мови та знання польської культури та історії у світі. Метою відзнаки є популяризація польської культури в галузі мови, літератури, культури, історії та мистецтва за кордоном. Нагорода присуджується один раз на рік з нагоди святкування Дня Варшавського університету.

До складу журі входять:

– ректор Варшавського університету;
– маршалек Сенату Республіки Польща;
– міністр культури та національної спадщини Республіки Польща;
– міністр вищої освіти Республіки Польща;
– президент Асоціації «Wspólnota Polska»;
– директор Національної бібліотеки Республіки Польща;
– декан факультету полоністики Варшавського університету;
– голова Ради Центру «Полонікум» Варшавського університету;
– директор центру «Полонікум» Варшавського університету.

Нагорода за видатні заслуги у розвитку полоністики за кордоном присуджується із 2006 року, і різними роками переможцями ставали як окремі науковці, так і колективи кафедр, інститутів, наукових та освітніх установ, наприклад: кафедра полоністики Остравського університету (Чехія), кафедра польської мови та літератури Інституту слов’янської філології Університету Комплутенсе (Іспанія), Центр полоністики Вільнюського університету (Литва), кафедра польської мови та польської літератури Загребського університету (Хорватія), кафедра слов’янських мов і літератур Університету Вісконсін-Медісон (США), кафедра західної славістики Лейпцизького університету (Німеччина), Полоністика в Токійському університеті міжнародних досліджень (Японія), Інститут полоністики Кантонського університету міжнародних відносин (Китай), окремі науковці, що займаються полоністичними дослідженнями, із країн: Албанія, Болгарія, США, Франція, Німеччина, Чехія, Австрія, Індія, Литва, Румунія, Іспанія, Фінляндія, Італія.

Поважна комісія, вивчивши досвід науково-педагогічної, навчально-виховної, організаційно-методичної, міжнародної діяльності кафедри слов’янської філології ХНУ за понад 10 років її існування, визначила її лауреатом нагороди «Полонікум-2023»!

Ми щиро раді і щасливі, що цьогоріч відзнака буде вручена кафедрі слов’янської філології Хмельницького національного університету (Україна)! Ми пишаємося, що результати нашої щоденної праці поціновано на світовому рівні і що маємо можливість гідно представляти і Хмельницький національний університет серед інших навчальних закладів світу, і Україну серед інших країн на світовому рівні!

Нагородження відбуватиметься під патронатом ректора Варшавського університету, маршалка сенату Республіки Польща та міністра культури та національної спадщини Республіки Польща.

Усіх зацікавлених історією, діяльністю кафедри та перспективами співпраці  – запрошуємо відвідати сайт кафедри слов’янської філології ХНУ: https://ksf.khmnu.edu.ua/