Міжнародна відзнака діяльності кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету

20 листопада 2023 року у Варшавському університеті (Польща) відбулися урочистості з нагоди вручення відзнак міжнародного рівня «Polonikum-2023»!

Відзнака присуджується Центром польської мови та культури для іноземців «Polonikum» Варшавського університету (Польща) іноземним дослідникам за видатні досягнення у популяризації польської мови, культури та історії у світі. Нагорода присуджується один раз на рік у рамках святкування Дня Варшавського університету.

До складу журі входять:

– ректор Варшавського університету;

– маршалек Сенату Республіки Польща;

– міністр культури та національної спадщини Республіки Польща;

– міністр вищої освіти Республіки Польща;

– президент Асоціації «Wspólnota Polska»;

– директор Національної бібліотеки Республіки Польща;

– декан факультету полоністики Варшавського університету;

– голова Ради Центру «Полонікум» Варшавського університету;

– директор центру «Полонікум» Варшавського університету.

Із історії вручення нагороди. Нагорода за видатні заслуги у розвитку полоністики за кордоном присуджується із 2006 року, і різними роками переможцями ставали як окремі науковці, так і колективи кафедр, інститутів, наукових та освітніх установ, наприклад: кафедра полоністики Остравського університету (Чехія), кафедра польської мови та літератури Інституту слов’янської філології Університету Комплутенсе (Іспанія), Центр полоністики Вільнюського університету (Литва), кафедра польської мови та польської літератури Загребського університету (Хорватія), кафедра слов’янських мов і літератур Університету Вісконсін-Медісон (США), кафедра західної славістики Лейпцизького університету (Німеччина), Полоністика в Токійському університеті міжнародних досліджень (Японія), Інститут полоністики Кантонського університету міжнародних відносин (Китай), окремі науковці, що займаються полоністичними дослідженнями, із Албанії, Болгарії, США, Франції, Німеччини, Чехії, Австрії, Індії, Литви, Румунії, Іспанії, Фінляндії, Італії.

Цього року поважна комісія відмовилася від традиційного вибору лауреата з-поміж дослідників, які працюють за кордоном, і головною нагородою відзначила професора Владислава Міодунка з Ягеллонського університету (Польща).

Цьогорічні відзнаки отримали: професор Кристина Кардині-Пеліканова з Університету Масарика в Брно (Чехія), професор Богдан Піотровський з Університету Ла Сабана в Боготі (Колумбія) та кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету (Україна).

У Варшавському університеті відзнаку отримала завідувач кафедри слов’янської філології Неля Подлевська. Відзнаку вручали ректор Варшавського університету, декан факультету польської філологіїта директор Центру «Полонікум» Варшавського університету.

Ми щиро раді і щасливі, що відзнака вручена кафедрі слов’янської філології Хмельницького національного університету (Україна) – цьогоріч єдиній кафедрі в Україні та світі, що розвиває полоністику на високому рівні поза межами Польщі! Ми пишаємося, що результати нашої щоденної праці поціновано на світовому рівні і що маємо можливість гідно представляти і Хмельницький національний університет серед інших навчальних закладів світу, і Україну серед інших країн на світовому рівні!

Усіх зацікавлених історією, діяльністю кафедри та перспективами співпраці  – запрошуємо відвідати сайт кафедри слов’янської філології ХНУ: https://ksf.khmnu.edu.ua/