![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108.jpg)
Цьогоріч кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету виграла грант на реалізацію міжнародного українсько-польського проєкту «Підтримка кафедри слов’янської філології ХНУ», який став продовженням проектів 2017 та 2018 років на кафедрі. Проєкт фінансується в рамках конкурсу Фундації «Допомога полякам на Сході» та співфінансується в рамках допомоги Сенату Республіки Польща полякам за кордоном.
Вже стало доброю традицією кафедри реалізовувати міжнародні проєкти спільно з нашим польським партнером – Товариством «Інтеграція Європа-Схід» (Польща).
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-4.jpg)
Відповідно до виконання умов міжнародного проєкту 27-30.10.2019 року 18 студентів різних курсів спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» та «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)» та два викладачі кафедри слов’янської філології: кандидат педагогічних наук, доцент Горячок І. В. та викладач Ранюк О. П. відвідали м. Кельце (Польща) з метою підвищення методичної кваліфікації викладачів та результатів навчання студентів-полоністів.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-6.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-7.jpg)
Відбулася зустріч в Інформаційно-консультаційному центрі для іноземців у м. Кельце, організованого Товариством «Інтеграція Європа-Схід». Студенти мали можливість взяти участь у презентації проєкту Свєнтокшиського воєводства «Підтримка інтеграції іноземців у Свєнтокшиському воєводстві».
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-9.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-10.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-11.jpg)
Відбулося навчання з методики навчання й викладання польської мови для іноземців, яке проводила вчитель польської мови із багаторічним педагогічним стажем Ева Калєта. Учасники проєкту ознайомилися із дієвими та інноваційними методиками у викладанні польської мови як іноземної в сучасних умовах навчання.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-13.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-14.jpg)
Одним із заходів програми перебування у м. Кельце стало відвідування уроків з польської мови у міських школах. Досвід, який учасники проєкту отримали вперше, це участь в інтеграційних майстер-класах у школі для дітей з особливими потребами (зокрема, з вадами слуху), намагаючись взяти пробні уроки занять з жестової мови. Деякі студенти, прибувши до університету, виявили бажання все-таки вивчити у майбутньому жестову мову, щоб могти навчати польської мови і дітей, які цього по-особливому потребують.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-16.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-17.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-18.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-19.jpg)
Студенти-полоністи та викладачі кафедри також відвідали школу в Олесьниці Нижньосілезького воєводства. Звісно, нашу команду раді були гостинно вітати й адміністрація школи, і самі учні, які прагнули до спілкування з українцями (найбільше учні просили розмовляти українською мовою, хотілося почути, як звучить насправді).
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-21.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-22.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-23.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-24.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-25.jpg)
Одним із моментів виконання програми міжнародного проєкту стала зустріч його учасників із неурядовими організаціями в Польщі з метою участі в спільному занятті задля вироблення ідей щодо створення в майбутньому нових проектів, які могли б реалізовувати студенти-полоністи та викладачі кафедри слов’янської філології у співпраці з польськими організаціями.
Звісно, не обійшлося й без культурної програми і пізнання традицій та історії Польщі. Так, студенти взяли участь в семінарі з історії у Музеї народної пам’яті в Кельце.
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-28.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-29.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-30.jpg)
Дуже цікавою і пізнавальною стала екскурсія до палацу в Куросвенках, а також до «країни бізонів».
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-32.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-33.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-34.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-35.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-36.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-37.jpg)
![](https://ksf.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/10/20191108-38.jpg)
Це лише окремі факти (із фото) перебування учасників проєкту у Кельцах. Детальніші відгуки (враження, емоції, висновки) студентів опишемо в окремому повідомленні, розміщеному на сайті кафедри слов’янської філології.
Звісно, участь студентів-полоністів та викладачів кафедри слов’янської філології у такому міжнародному польсько-українському проєкті дає можливість усім підвищити рівень своїх знань з польської мови, набути нових навичок із практичного використання мови своєї професії у польському середовищі, вміти застосовувати набуті вміння з методики навчання польської мови як іноземної, пізнати історичні та культурні цінності польського народу.
Щиро дякуємо нашому міжнародному партнерові Кшиштофу Каліті за допомогу в організації та реалізації умов проєкту!
Тож запрошуємо до співпраці всіх зацікавлених справою міжнародного польсько-українського співробітництва у сфері лінгвістики, літературознавства, перекладознавства, дидактики!
Інформація кафедри слов’янської філології