Найкраща пора для студентів (або як проводять свій вільний час студенти-полоністи)

Закінчилася зимова сесія, розпочалася найкраща пора для студентів – зимові канікули, тому з’явилося більше вільного часу. Вільний час, його ефективне використання є одним із важливих засобів формування особистості в сучасних умовах. Суспільство зацікавлене в ефективному використанні вільного часу людей, бо це сфера, де відбувається самореалізація творчого, інтелектуального і духовного потенціалу молоді. Сфера, яка є своєрідним індикатором рівня культури, кола духовних потреб та інтересів молодої людини.

Студенти-полоністи Хмельницького національного університету – особи цілеспрямовані, творчі, тому намагаються використати свій вільний час креативно і з користю. Хтось поповнює досвід та набирається вражень у подорожах, хтось присвячує час саморозвитку та спілкуванню з цікавими людьми, книгами, хтось покращує власне фінансове становище працюючи, а комусь вдається все це поєднувати. Найпопулярнішими видами  діяльності наших студентів у вільний час є спортивні заняття, активне користування соцмережами, гра у комп’ютерні ігри, прогулянки з друзями, відпочинок на природі, подорожі, кулінарія, рукоділля, фото-/відеозйомки, прослуховування музики, подкастів, гра на музичних інструментах, вокал, хореографія, малювання, перегляд художніх фільмів, розважальних передач, відпочинок у колі сім’ї та багато іншого.

Отож, що про свій зимовий відпочинок  і хобі розповідають студенти-полоністи.

Артем Корчагін, студент 1 курсу, зазначає: «На канікулах я відпочиваю, але з користю! Продовжую вдосконалювати навички, здобуті під час мовної практики у Польщі. Навіть у своєму маленькому містечку знайшов із ким поговорити польською. Допомагаю рідним, а у вільний час малюю та вчуся грати на гітарі. За що і хочу подякувати нашим захисникам. Якби не вони, ніхто з нас не міг би святкувати Різдво зі своєю сім’єю, в теплій оселі на канікулах. Щиро сподіваюсь на перемогу України та ціную кожен момент життя. Усім мирного неба!»

Анастасія Халецька, студентка 2 курсу, розповідає: «Проводжу канікули з користю. Після поїздки до Польщі, додалось трішки сил і мотивації. Зараз проходжу безкоштовні курси з польської мови на сайті polskijazyk.pl, що дуже всім рекомендую, а також проходжу курси англійської на платформі prometheus. У вільний час я читаю книги, переважно це романи. Дуже подобаються книги української письменниці Люко Дашвар».

Анна Шабатура, студентка 4 курсу, відверто зізнається, що оскільки «закохалася у книги», це  стало помітно, ще шкільні заходи допомогли  розкрити те, до чого насправді тяжіла. Декламування стало викликом у житті. Дуже полюбила вірші, пишу їх сама, складаю прозу, і просто люблю читати поезію. Можу поділитися уривком зі свого твору: «Віддаючись мріям про прекрасне майбутнє, людина  стає впевнена в своїх можливостях, розкута. Мріяти треба грамотно, з вагомими підставами на те. Але надважливо занадто глибоко не занурюватись у світ фантазій, вчасно зупинятися і розрізняти реальний світ і свій вигаданий».

Приємно, що наші студентки є гарними матусями, зокрема Катя Стельмах, студентка 4 курсу, вдало поєднує  виховання синочка і навчання на денній формі бакалаврату: «Зараз у мене з’явилося трохи більше вільного часу і я стараюся якнайбільше його приділити синочку. Тим паче, що зараз в Миколки дуже цікавий період – він вчиться говорити. Ми разом вчимо нові слова, кольори, читаємо книжечки і багато граємося. Коли маю змогу, повторюю польську граматику, дивлюся фільми або читаю. Одна з останніх книжок «Nie ma tego złego». Мені здається, що обрала я її підсвідомо, бо назва книжки натякає на польське прислів’я «nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło», тобто «немає нічого поганого, щоб добрим не закінчилося». В світлі останніх подій, для мене це трохи символічно…»

А дехто зі студентів-полоністів під час канікул в університеті поєднує роботу за фахом, як от Юлія Колеснікова, яка люб’язно ділиться з нами своїми думками: «Шановні колеги, як вам щастить, що у вас є канікули! Я радію за ваш відпочинок. А у мене канікул як не було: пишемо з учнями дві МАНівські робити. Одночасно готую медіаконтент для подальшої дистанційки, все це вже заздалегідь завантажую в тімс, тому що невідомо, як буде зі світлом і чи вдасться проводити синхронні уроки. Отже, тримаємо освітянській фронт – вчителям відпочивати не приходиться. І, чесно кажучи, канікули – це у дітей, а у педагогів  – це пора підготовки до наступного семестру. Але освітяни – найщасливіші люди, тому що наша соціальна значущість є однією з найважливіших, саме ми готуємо і виховуємо майбутнє нації. Тримаємо освітянський фронт! Все буде Україна!!!»

Також наші студенти дають свої поради щодо того, як провести свій вільний час:

  • Я думаю, що треба навчитися правильно розподіляти свій вільний час. Не варто витрачати його марно, безцільно, валяючись на дивані і дивлячись в монітор, тоді життя стає нудним та одноманітним. Необхідно урізноманітнити своє дозвілля: зустрічатися з друзями, організовувати цікаві зустрічі, відвідувати виставки і музеї, вибиратися на природу, відвідувати спортивні клуби, басейни і т. ін. Тоді життя заграє різними фарбами, буде вирувати і кипіти.
  • Рекомендую займатися спортом! Важливість фізичної активності складно переоцінити. Вона підвищує нашу креативність, впевненість у собі й емоційну стійкість як на роботі, навчанні, так і в особистому житті. Не важливо, чим займатиметесь: чи буде це заняття в тренажерному залі, вдома або прогулянка в парку – якщо ви хочете бути продуктивним, приділіть трохи вільного часу для свого тіла.
  • Знайдіть джерело натхнення і будьте відкритим для нового досвіду. У навколишньому світі стільки всього нового і цікавого, тому не потрібно просиджувати вечори на улюбленому дивані. Частіше вибирайтеся зі свого затишного маленького світу і шукайте натхнення в найнесподіваніших місцях. Нове середовище перезапустить ваш мозок і допоможе знайти вирішення застарілих проблем.
  • Інвестуйте в себе і вчіться чомусь новому. Отримуючи знання і освоюючи нові навички, ми не тільки самовдосконалюємося, а й підтримуємо розум в тонусі, не даючи йому розслабитися. Запишіться на курси, відвідуйте семінари, майстер-класи або здобувайте другу освіту. Вкладаючи капітал в себе, ви стаєте більш досвідченим і цінним співробітником, що тільки сприятиме професійному зростанню.

Бажаємо нашим студентам-полоністам гарно провести зимові канікули  і з новими силами розпочати наступний семестр!

Інна Горячок, доцент кафедри слов’янської філології