Обговорення проєкту Стандарту вищої освіти за спеціальністю “014 Середня освіта (за предметними спеціальностями)” першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

Нещодавно на сайті Міністерства освіти і науки України для громадського обговорення був оприлюднений проєкт Стандарту вищої освіти за спеціальністю «014 Середня освіта (за предметними спеціальностями)» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Обговорення тривало до 30 березня і відповідно до цього часу до МОН України можна було надсилати пропозиції та зауваження до проєкту.

23 березня відбулося обговорення проєктів Стандартів вищої освіти серед робочої групи із забезпечення спеціальностей «Середня освіта» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти у Хмельницькому національному університеті, де представники (зокрема, й учасники проєктних груп та гаранти ОПП) мали можливість висловити свої пропозиції, зауваження, дискусійно обговорити суперечливі загальні питання. Усі охочі мали час ще протягом тижня обговорювати проєкт та подати пропозиції та зауваження, які будуть узагальнені та передані до Міністерства освіти і науки України.

На кафедрі слов’янської філології здійснюється набір здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Середня освіта. Мова і література (польська)» – за освітньо-професійною програмою «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))», відповідно й обговорення проєкту є актуальним для усіх викладачів, які забезпечують освітній процес на цій ОПП.

29 березня на кафедрі слов’янської філології відбулося завершальне обговорення проєкту Стандарту вищої освіти за означеною спеціальністю першого (бакалаврського) рівня. Зазначаємо, що у другому семестрі 2022-2023 навчального року у Хмельницькому національному університеті відбувалася акредитація освітньо-професійної програми «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))», тому важливим для усіх учасників освітнього процесу є врахування зауважень та пропозицій, які були озвучені експертною групою та галузевою експертною радою та узгодження із актуальними дискусійними питаннями проєкту Стандарту. Усі пропозиції та зауваження до проєкту Стандарту вищої освіти за спеціальністю «014 Середня освіта (за предметними спеціальностями)» першого (бакалаврського) рівня передані до робочої групи Хмельницького національного університету для узагальнення результатів та передачі їх до Міністерства освіти і науки України.

30 березня гарант ОПП «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))», завідувач кафедри слов’янської філології ХНУ Неля Подлевська на запрошення Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка взяла участь у роботі круглого столу з обговорення проєкту Стандарту вищої освіти зі спеціальності 014 «Середня освіта» першого (бакалаврського) рівня, на який були запрошені науково-педагогічні працівники України, роботодавці, учителі, здобувачі вищої освіти усі, хто зацікавлений у реформуванні вищої освіти та якісній підготовці педагогічних кадрів для Нової української школи.

Отже, як бачимо, до обговорення проєкту Стандарту вищої освіти зі спеціальності 014 «Середня освіта (за предметними спеціальностями)» долучилася уся зацікавлена педагогічна спільнота України. Сподіваємося, що висловлені на всіх обговореннях зауваження та пропозиції будуть узагальнені та максимально враховані у кінцевому варіанті Стандарту вищої освіти за означеною спеціальністю.

Неля Подлевська, гарант ОПП

«Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))»