Олімпіаду з польської мови для старшокласників проведено у Хмельницькому національному університеті

2 березня у Хмельницькому національному університеті було проведено Регіональний етап олімпіади з польської мови для старшокласників м. Хмельницького та Хмельницької області. Організатором олімпіади виступила кафедра слов’янської філології ХНУ, яка здійснює підготовку майбутніх полоністів – філологів і педагогів.

Участь в олімпіаді взяли 75 учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти та 1-2 курсів закладів ПТО, зокрема ліцею №№ 1, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 11, 14, 16, 17, 18, «Мої обрії» м. Хмельницького, загальноосвітніх шкіл №№ 7, 12, 14, 18, 29 м. Хмельницького, Копистинського НВК ХМР, Хмельницького обласного ліцею, Хмельницького кооперативного торгівельно-економічного інституту, Хмельницького політехнічного коледжу, Хмельницького центру професійно-технічної освіти сфери послуг, Центру слов’янських мов і культур, Польської суботньої школи при Хмельницькому відділенні Спілки вчителів-полоністів України.

З вітальним словом до учасників олімпіади звернулися проректор з науково-педагогічної роботи ХНУ Микола Йохна та координатор  учнівських олімпіад у ХНУ Тетяна Надопта, привітавши учасників, розказавши про Хмельницький національний університет як один із найбільших і найперспективніших на Поділлі  та побажавши перемоги найсильнішим.

Неля Подлевська, завідувач кафедри слов’янської філології ХНУ, представила для усіх присутніх учасників презентацію про спеціальності та освітні програми кафедри, можливості для навчання і вступу майбутніх абітурієнтів, розвиток майбутньої кар’єри та перспективи під час навчання на полоністичних спеціальностях у ХНУ.

Участь у відкритті взяли студенти-полоністи 2 та 3 курсів: ОПП «Польська мова і література» Анастасія Храпак та ОПП «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))» Анастасія Бойко та Анастасія Халецька, які підготували пісню і поезію польською мовою, а також загадки, за відгадки яких учасники отримували солодкі призи.

Після урочистого відкриття, вступної програми та презентації спеціальностей учні перейшли до виконання власне олімпіадних завдань. Керівником олімпіади є Юлія Серкова, старший викладач кафедри, головний організатор усіх полоністичних олімпіад на кафедрі протягом усіх років, а членами журі – викладачі кафедри слов’янської філології: Світлана Войталюк, Оксана Ранюк, Тетяна Мороз, Зоряна Шаховал, Тетяна Храпак.

Завдання учасники олімпіади виконували у двох частинах: письмовій та усній. Це було виконання тестових та граматичних завдань, а також усна розповідь на певну тему та обговорення озвученого.

Учні-старшокласники мали змогу побувати у стінах Хмельницького національного університету та Українсько-польського центру європейської інтеграції ХНУ, познайомитися і поспілкуватися, отримати консультацію щодо перспектив вступу до університету. Із їхніх відгуків, залишилися із позитивними емоціями та враженнями. Тож бажаємо учасникам олімпіади здобувати призові місця у наступних етапах олімпіади та сподіваємося зустрітися під час їхнього навчання у Хмельницькому національному університеті. Дякуємо вчителям та викладачам за підготовку до олімпіади з польської мови гідних учасників!

Відеосюжет про олімпіаду для старшокласників можна переглянути: https://www.youtube.com/watch?v=7m1xq24EdTY

Усіх зацікавлених співпрацею і навчанням, запрошуємо відвідати сайт кафедри слов’янської філології: https://ksf.khmnu.edu.ua/

Неля Подлевська, завідувач  кафедри слов’янської філології