«Особливості навчання польської мови в умовах реалізації Концепціії “Нова українська школа”»

Під такою назвою були організовані курси підвищення кваліфікації для учителів польської мови України Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти 21-25 лютого 2022 року.

Підвищували кваліфікацію на курсах завідувач кафедри слов’янської філології, кандидат педагогічних наук, доцент Неля Подлевська та старший викладач кафедри, кандидат педагогічних наук Оксана Ранюк. Зазначені викладачі спеціалізуються на викладанні лінгводидактичних дисциплін, української та польської мов.

Усі заняття щодня відбувалися у післяобідній і вечірній час. Тематика була присвячена як філологічній тематиці (Складні випадки застосування польської орфографії. Складні випадки застосування прислівників та дієприслівникових зворотів. Прикметник та іменник – відмінювання, застосування, значення. Прийменники та керування відповідними формами. Прислів’я та фразеологічні звороти на уроках польської мови. Слова експресивності та їхнє значення. Фразеологічні одиниці від рівня А1 до С2. Культурні та літературні традиції польського бароко), так і методичній (Реалізація Концепції «Нова українська школа» в адаптаційному циклі базової середньої освіти. Реалізація модельної навчальної програми «Друга іноземна мова. 5-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (польська мова). Сучасний урок іноземної мови. Наскрізні уміння як основа для формування ключових компетентностей. Історична тематика на уроках польської мови на прикладі текстів Юзефа Вибіцького. Навчання мови через літературу на прикладі балад та романсів Адама Міцкевича. Важливі річниці для польської мови та культури у 2022 році). Звісно ж, обговорювалися новітні технології і методики навчання польської мови як іноземної у закладах загальної середньої освіти в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа».

Досить цінним є те, що всі матеріали із проведених занять були розміщені організаторами курсів для їх учасників на платформі Google Classroom, якими завжди можуть скористатися у підготовці до своїх занять чи методичних семінарів.

«Оскільки викладаю у Хмельницькому національному університеті «Методику навчання польської мови», то було важливо отримати нові знання з методики, почути досвід інших учителів та викладачів польської мови, щоб могти активно впроваджувати досвід на практиці. Всі лекції були цікавими, змістовними, багато ілюстративного матеріалу, що сприяло кращому запам’ятовуванню матеріалу. Отримала багато методичної інформації, пов’язаної з навчанням польської у НУШ, а також із особливостями організації такого навчання. Адже вчителі у НУШ повинні навчати польської мови креативно та інноваційно. Дякую за організацію курсів!!!» (Оксана Ранюк – викладач).

Відвідування курсів підвищення кваліфікації є досить важливими для означених викладачів-лінгводидактів кафедри слов’янської філології, оскільки вони займаються методичною підготовкою студентів, майбутніх вчителів-філологів, які працюватимуть в нових умовах реалізації Концепції «Нової української школи» у закладах загальної середньої освіти України.

Завідувач кафедри Неля Подлевська