Перегляд студентами-полоністами вистави «Енеїда»

У середу, 18 вересня, студенти-полоністики взяли участь у колективному перегляді театральної постановки «Енеїда». Захід відбувся у театрі імені М. Старицького, де на сцені ожила адаптація класичної поеми Івана Котляревського, виконана в сучасній інтерпретації.

Для студентів, які вивчають польську мову та літературу, цей перегляд мав не лише культурно-освітнє значення, а й став важливою подією для поглиблення розуміння міжкультурних зв’язків між українським і польським фольклором. Багато хто з них відзначив, що героїка та гумор «Енеїди» співзвучні з традиціями польської літератури, зокрема сарматизму та шляхетського героїчного епосу.

Вистава виявилася динамічною, насиченою несподіваними режисерськими рішеннями та яскравими сценічними ефектами. Декорації, костюми та жива музика створювали атмосферу справжнього свята, що підкреслювало дух твору. Особливо вразили глядачів епізоди з пригодами Енея на морі, які були майстерно зіграні за допомогою світлових ефектів та рухомих декорацій.

Після вистави студенти продовжили обговорення побаченого разом із викладачами кафедри слов’янської філології Інною Горячок та Світланою Войталюк. Під час розмови усі відзначили майстерність акторів, зокрема головного виконавця ролі Енея, який втілив образ козака, що поєднує у собі відвагу та жартівливість.

«Це не просто вистава, це живий приклад того, як класичний текст може бути сучасним, актуальним та близьким нам», – поділилася враженнями студентка Дарина. Інші наголосили на важливості таких культурних заходів для поглиблення знань та розширення власного світогляду.

Сподіваємо, що такі перегляди стануть регулярною частиною культурного розвитку й дозвілля.

Інна Горячок, кандидат педагогічних наук,

доцент кафедри слов’янської філології