Перемога студентів-полоністів у I етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із польської мови і літератури

2022 року на базі ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» (відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України) повинен був відбутися Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності «Польська мова та література (переклад включно)». Для студентів-полоністів Хмельницького національного університету ця подія була знаковою, бо конкурс саме в цій галузі знань проводився вперше (раніше роботи з польської мови і літератури можна було презентувати на секції «Слов’янські мови і літератури»). Тому провівши перший (внутрішній) етап конкурсу, у якому взяли участь 12 студентів, ми виокремили три роботи, які відзначалися актуальністю теми, науковою новизною і, звісно, самостійністю дослідження.

Отже, на Всеукраїнський конкурс до Івано-Франківська було відправлено три роботи:

1. Токар Яни Сергіївни, магістрантки 1 курсу групи ФПРм-21 (спеціальність «Філологія. Словʼянські мови і літератури (переклад включно), перша – польська»). Тема «Флоролексеми із числовим компонентом у польській та українській мовах (порівняльний аспект)». Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету Н.М. Торчинська;

2. Подольської Марини Олександрівни, студентки 4 курсу групи ФПР-18 (спеціальність «Філологія. Словʼянські мови і літератури (переклад включно), перша – польська»). Тема: «Leksykografia polska na przełomie XIX – XX wieku: podstawowe tendencje rozwojowe i tematyczne ukierunkowanie». Науковий керівник – старший викладач кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету Ю. І. Серкова;

3. Гуліватої Мирослави Петрівни, студентки 2 курсу групи СОП-20 (спеціальність «Середня освіта. Мови і літератури (польська, українська)»). Тема: «Тема Голокосту у вибраних творах Ганни Кралль та Зоф’ї Налковської: компаративний аналіз». Науковий керівник – доктор філософії, доцент кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету І. С. Сашко.

Проте через війну в Україні МОН скасувало проведення другого етапу конкурсу і дало розпорядження (згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 31.05.2022 №508) нагородити Дипломом переможця за результатами І туру конкурсу усіх студенів, чиї роботи уже були надіслані для участі у заключному етапі Конкурсу і частково прорецензовані.

Відповідно до наказу №106-КП від 14 червня 2022 року проректор з наукової роботи ХНУ О. М. Синюк та відповідальна за науково-дослідну роботу студентів університету Л. В. Тімофєєва вручили Дипломи усім переможцям.

Вітаємо Яну Токар, Марину Подольську і Мирославу Гулівату та їхніх наукових керівників із перемогою та сподіваємося, що наступного року наші студенти зможуть взяти участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт безпосередньо, оприлюднивши результати досліджень у стінах ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». Бажаємо наступних і ще більших перемог!

Наталія Торчинська, доцент кафедри слов’янської філології