Перспективність і наступність у науковій діяльності керівника й аспіранта на кафедрі слов’янської філології

18 травня 2023 року у Хмельницькому національному університеті на базі Центру порівняльної професійної педагогіки відбувся XII Міжнародний науково-методологічний семінар «Розвиток порівняльної професійної педагогіки у контексті глобалізаційних та інтеграційних процесів», який організовано у співпраці з Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України.

У роботі семінару взяли участь Неля Володимирівна Подлевська – завідувач кафедри слов’янської філології, кандидат педагогічних наук, доцент – із темою доповіді «Професійні компетентності сучасного викладача-філолога в умовах інтернаціоналізації вищої освіти». Неля Володимирівна є науковим керівником здобувача наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 011 «Освітні, педагогічні науки», магістрантки спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», асистента кафедри слов’янської філології Коваль Марини Іванівни, яка виступила на семінарі із темою «Генезис становлення поняття соціокультурної компетентності як педагогічної проблеми в Україні та Польщі». Матеріали доповіді підготовлені в рамках апробації дисертаційної роботи, над якою Марина Іванівна активно працює.

Хочемо зазначити, що на кафедрі слов’янської філології є потужна когорта викладачів-методистів зі спеціальності «Теорія і методика навчання. Українська мова» (Подлевська Н.В.), «Теорія і методика навчання. Українська література» (Горячок І.В.), «Теорія і методика навчання. Польська мова» (Ранюк О.П., керівник дисертації Подлевська Н.В.), які забезпечують викладання дисциплін методичного циклу для студентів-полоністів та студентів-україністів. Зараз під керівництвом Нелі Володимирівни працюють над дисертаціями із методики навчання польської мови викладачі кафедри Марина Іванівна Коваль та Войталюк Світлана Василівна. Тож хочемо побажати аспірантам нових наукових здобутків та впевнено рухатися до професійних звершень!