Польське телебачення про навчання філологів-полоністів у Хмельницькому національному університеті

Нещодавно у липні Хмельницький національний університет відвідала знімальна група (журналіст Анна Томчик та оператор Лукаш Грудич) польського телебачення TVP3 RZESZÓW.

Мета їхнього візиту – підготовка сюжету про навчання філологів-полоністів на кафедрі слов’янської філології ХНУ, відомої не лише в Україні, а й у Польщі. Члени знімальної групи Анна Томчик та Лукаш Грудич розповіли про свою професійну діяльність, привідкрили секрети журналістської майстерності, ознайомили присутніх із деякими своїми роботами на польському телебаченні. Студентам цікаво було послухати, поставити питання, адже багато з них здійснювали вибір навчальних дисциплін, пов’язаних із журналістикою.

Згодом завідувач кафедри слов’янської філології Неля Подлевська у презентації розповіла про основні напрями професійної діяльності викладачів кафедри слов’янської філології, методики навчання на освітньо-професійних програмах студентів-полоністів, досягнення і результати студентів і викладачів на українському та міжнародному рівнях.

Цікаво польським журналістам було поспілкуватися із викладачами кафедри, зі студентами, майбутніми філологами-полоністами, які брали активну участь у розмові, ділилися власними емоціями і настроями щодо свого навчання у Хмельницькому національному університеті та омріяними перспективами майбутньої професійної діяльності.

Особливо продуктивною була зустріч із ректором Хмельницького національного університету Сергієм Матюхом, який розповів про організацію навчального процесу в університеті у непростих умовах сьогодення в Україні, можливості для здобуття вищої освіти та професійного становлення, які надає студентам університет, співпрацю з університетами зарубіжжя та подякував польському народу за різноманітну підтримку українців у боротьбі з російським агресором.

19 липня на екранах польського телебачення TVP3 RZESZÓW (у вечірньому ефірі) вийшла передача AKTUALNOŚCI, у якій було показано репортаж про навчання філологів-полоністів у Хмельницькому національному університеті. Тож запрошуємо охочих до перегляду уривку передачі:

До речі, уже після виходу передачі, пройшовши відбір, репортаж Анни Томчик та Лукаша Грудича про навчання філологів-полоністів у ХНУ потрапив до показу на міжнародному каналі суспільного телебачення Польщі POLONIA 24 (TVP.pl)!!!

Щиро дякуємо польським журналістам за можливість зустрічі і час, виділений для спілкування, за підготовлений матеріал та вітаємо із перемогою у професійній діяльності!