Презентація книги Катерини Зарембо у Хмельницькому

25 квітня 2023 року викладачі кафедри слов’янської філології (доцент Торчинська Н.М., старший викладач Терещенко Л.В., доцент Станіславова Л.Л.) мали нагоду відвідати презентацію книги Катерини Зарембо «Схід українського сонця», яка відбулася в книгарні «Є».

Катерина Зарембо – дослідниця, перекладачка та викладачка кафедри міжнародних відносин Національного університету «Києво-Могилянська академія»; фахівчиня з питань зовнішньої політики і громадянського суспільства України, асоційована аналітикиня Центру «Нова Європа», авторка книжки «Писати аналітику може кожен. Мистецтво переконливого тексту» (за участі Ірини Лапшиної, Ілони Сологуб, Тараса Доронюка, Анни Юрґен), 2021 рік. Переклала українською «Після війни. Історія Європи від 1945 року» Тоні Джадта.

Модератором події був Олексій Чупа – український поет і прозаїк, який народився в Макіївці, навчався в Макіївському металургійному технікумі на спеціальності хіміка-технолога, вивчав українську філологію в Донецькому національному університеті. Через війну на Донбасі 2014 року переїхав до Хмельницької області. Стипендіат програми «Gaude Polonia» (Польща, 2015). Книги Олексія Чупи «Бомжі Донбасу» та «10 слів про Вітчизну» ввійшли до списку премії Книга року BBC 2014 року. Фіналіст літературної премії імені Джозефа Конрада 2015 року.

Презентована книжка присвячена українським спільнотам Донеччини та Луганщини, які діяли від початку 2000-х і до російського вторгнення 2014 року й існування яких російсько-радянський міф про Донбас заперечував. Книга складається з кількох блоків, у яких йдеться про культурні простори, студентські середовища, українське село, розмаїті релігії, про тих, хто хотів жити не в міфологізованому минулому, а у вільній демократичній Україні.

Усі охочі мали можливість придбати книгу та отримати автограф авторки.

Дякуємо за цікаву й насичену зустріч, за натхнення і бажання боротися за Україну на усіх фронтах, зокрема й культурному!