ПРОФОРІЄНТАЦІЯ КАФЕДРИ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ХНУ У МАКІВСЬКОМУ НВК «ЗОШ I-III СТУПЕНІВ, КОЛЕГІУМ»

Нещодавно відбулася зустріч-презентація представників кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету із педагогічним та учнівським колективом Маківського НВК «ЗОШ I-III ступенів, колегіум» Дунаєвецького району Хмельницької області.

До Маківського НВК «ЗОШ I-III ступенів, колегіум» з презентацією спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)» завітали декан гуманітарно-педагогічного факультету, кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов’янської філології Л. Л. Станіславова, заступник декана ГПФ старший викладач кафедри Л. В. Терещенко та завідувач кафедри слов’янської філології, кандидат педагогічних наук, доцент Н. В. Подлевська.

В актовій залі Маківського НВК «ЗОШ I-III ступенів, колегіум» зібралися учнів 8-11 класів. З вітальним словом та презентацією спеціальностей гуманітарно-педагогічного факультету звернулася до учнів та учителів декан ГПФ ХНУ Л. Л. Станіславова, познайомивши потенційних абітурієнтів з умовами вступу і навчання у Хмельницькому національному університеті.

Завідувач кафедри слов’янської філології Н. В. Подлевська ознайомила усіх присутніх із специфікою навчання на спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)» ХНУ, зацікавивши можливістю участі у міжнародних проектах, що реалізуються на кафедрі, проходженням літньої мовної практики у Польщі, розвитком наукових здібностей завдяки участі у міжнародних конференціях та публікаціях у збірниках наукових праць, навчанням у лабораторії навчання польської мови в Українсько-польському центрі ХНУ, різноманітними цікавими заходами студентського життя філологів-полоністів.

Зі свого боку колектив Маківського НВК «ЗОШ I-III ступенів, колегіум» на чолі з директором Г. П. Сорокатюк та завідувачем суспільно-гуманітарної кафедри О. І. Шелест організували круглий стіл-зустріч «Досвід. Проблеми. Знахідки», у якому взяли участь викладачі кафедри вищої школи та учителі кафедри загальноосвітньої школи, обмінявшись досвідом викладання і навчання, обговоривши спільні проблеми ВНЗ та ЗНЗ, знайшовши рішення у співпраці, налагодженні зв’язків щодо написання науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, організації спільних заходів між кафедрами та участі учнів Маківського НВК «ЗОШ I-III ступенів, колегіум», зацікавлених навчанням на спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)», у заходах, що проводить кафедра слов’янської філології ХНУ.

Маківський НВК «ЗОШ I-III ступенів, колегіум» презентував викладачам Хмельницького національного університету й таланти своїх вихованців. Літературний гурток «Джерельце» декламував власні вірші, гуморески, уривок із повісті «Кайдашева сім’я» І. Нечуя-Левицького, а юні поліглоти продемонстрували свої філологічні здібності у володінні декількома мовами.

Учні-випускники взяли участь у психологічному тренінгу «Моя майбутня професія», де з допомогою шкільного психолога, учителів-предметників та викладачів ВНЗ змогли визначити не лише свої бажання в отриманні певної професії, а й оцінити свої моживості для здійснення цього бажання, визначити позитивні риси свого характеру, що сприяють досягненню омріяного, та виявити негативні риси, що є перепоною для здійснення мрії, зрозуміти роль і значення обраної професії у своєму житті.

Ця зустріч стала позитивним етапом у налагодженні дружніх стосунків і співпраці у найближчому майбутньому між Маківським НВК «ЗОШ I-III ступенів, колегіум» та Хмельницьким національним університетом.

Інформація кафедри слов’янської філології ХНУ