Реалізація проекту «Солодка зима» студентами-полоністами Хмельницького національного університету

26 січня 2019 року у стінах Хмельницького національного університету в Українсько-польському центрі європейської інтеграції студенти першого курсу спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» провели майстер-клас із декорування імбирних пряників у рамках виконання проекту від організації «CKPiDE». До цього заходу команда учасників проекту ретельно готувалася майже два місяці і старання дали позитивні результати.

Нагадаємо, що 29.11-2.12.2018 року студенти-полоністи першого курсу ХНУ взяли участь у «IV Форумі молодих поляків», що відбувався в Івано-Франківську.

Головна мета Форуму – це навчити креативну молодь створювати власні проекти і вміти їх реалізовувати. Учасники Форуму з Хмельницького (наші студенти-першокурсники) вирішили, що головною темою їхнього проекту буде благодійність. Майстер-клас «Солодка зима» мав включати в себе приготування та декорування імбирних пряників за участі відомого кондитера, почастування після заняття, і весь процес відбуватиметься виключно польською мовою (пісенний супровід, читання поезій, звичайне спілкування). Усі зібрані кошти підуть на допомогу дітям у лікарнях і дитячих будинках. Саме з такою ідеєю презентували проект наші студенти, на що отримали стверджувальну відповідь від організаторів Форуму.

Про це детальніше студенти інформували громадськість у статті, розміщеній на сайті ХНУ

Отже, 26 січня до Українсько-польського центру європейської інтеграції ХНУ на запрошення студентів-полоністів (учасників проекту) завітало багато дітей з різних закладів загальної середньої освіти м. Хмельницького.

Усі діти були в очікуванні створення зимової казки власними руками та з надзвичайним натхненням робити щось цікаве і корисне для інших. Майстер-клас проводила відомий у місті кондитер Юлія, яку до участі запросили студенти. Вона намагалася приділити увагу кожному учаснику заходу, що проходив у дружній атмосфері, а також під музичний супровід польських пісень, читання поезій, жартів.

Загалом, цей захід пройшов дуже добре, і всі учасники отримали неймовірне задоволення.

Цей майстер-клас проспонсорувала організація «Сentrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego» у рамках «IV Форуму молодих поляків в Україні».

Як зазначають студенти, «брати участь у таких форумах чи заходах – це дуже гарна можливість пізнати себе, відкривати щось нове та й набиратися життєвого досвіду. І саме завдяки участі у Форумі ми мали змогу організувати такий майстер-клас, отримати задоволення від створення власноруч «імбирної зимової казки» та багато позитивних емоцій від спілкування. І найголовніше, що могли створити не лише щось власноруч заради благодійності, а ще й усе спілкування відбувалося польською мовою – мовою нашої спеціальності, нашої майбутньої професії! І взагалі – хочеться якомога більше добрих людей (сьогоднішніх старшокласників-випускників) запросити до нас на навчання, приєднатися до нашої дружньої студентської полонійної сім’ї! У нас добре!»